احتمال آغاز ترم آینده از بهمن/ وضعیت دانشجویان شهرهای قرمز

مهر نوشت: معاون آموزشی وزیر علوم درباره آغاز ترم آینده اینکه با تاخیر خواهد بود یا خیر توضیح داد و گفت: برگزاری ترم آینده برای دانشجویان جدیدالورود از بهمن ماه یک گزینه است.

علی خاکی صدیق دانشگاه ها به ویژه آن دانشگاه هایی که دانشجویان ترم آخر دارند، می توانند ترم تابستانی را برگزار کنند.

وی ادامه داد: همچنین آن دسته از دانشجویانی که یک یا دو درس آن ها باقی مانده تا فارغ التحصیل شوند، ما این تعداد درس را به چهار درس افزایش داده ایم تا مشکلی برای آنها به وجود نیاید.

معاون آموزشی وزارت علوم درباره ترم آینده گفت: پیش بینی دقیق برای ترم آینده و شرایط آن در حال حاضر برای هیچکس امکانپذیر نیست. طبق رصدهایی که از آموزش عالی دنیا داشته ایم، سایر کشورها نیز به طور قطعی نمی دانند که چه اتفاقی در ترم های دیگر خواهد افتاد.

وی ادامه داد: در حال حاضر دانشگاه های خوب دنیا اعلام کرده  اند همه آموزش های الکترونیکی را برگزار کرده و بسته به شرایط تصمیم گیری خواهند کرد. در حال حاضر زیرساخت ها فراهم شده است. اگر شرایط بیماری همچنان ادامه یابد و ما نتوانیم حضور دانشجویان را داشته باشیم با این تجربه ای که در این ترم داشته ایم، ممکن است آموزش ها به صورت الکترونیکی ادامه یابد، البته نمی توان گفت که ترم آینده صددرصد به صورت حضوری یا به صورت الکترونیکی خواهد بود.

۸۶ درصد دانشجویان تحت پوشش آموزش مجازی قرار گرفتند

وی درباره اینکه دانشگاه ها تا چه اندازه از آموزش های الکترونیکی استفاده کرده اند، گفت: ۸۶ درصد دانشجویان تحت پوشش آموزش های مجازی قرار گرفته اند.

خاکی صدیق ادامه داد: برای ترم مهرماه آمادگی داریم و اگر ضرورت پیدا کرد، دانشگاه ها به شیوه الکترونیکی ادامه دهند. البته تمام اینها به شرایطی که خواهیم داشت، بر می گردد. امیدواریم برای ترم آینده شرایط حضور دانشجویان را داشته باشیم.

وی افزود: بر اساس تحلیل متخصصان فن آموزش، آموزش پس از کرونا قطعا در ایران و خارج از کشور متفاوت خواهد بود.

معاون آموزشی وزیر علوم در خصوص حذف ترم و سختگیری هایی که دانشگاه ها در این خصوص دارند، گفت: ما به دانشگاه ها توصیه کرده ایم که با دانشجویان همراهی کنند. اگر دانشجویی مشکل داشته باشد و امکانات آموزش حضوری را نداشته باشد این حق را دارد که ترم را بدون احتساب سنوات حذف کند.

زمان شروع ترم آینده

وی درباره زمان شروع ترم آینده و اینکه آیا با تأخیر خواهد بود گفت:  تمام تلاش دانشگاه ها این است که برای دانشجویان جدید الورود ترم را در زمان خود آغاز کنند. البته این بستگی به این خواهد داشت که زمان اعلام نتایج کنکور و امکانات دانشگاه ها برای پذیرش دانشجویان به چه صورت خواهد بود.

معاون آموزشی وزیر علوم ادامه داد: دانش آموختگی برخی از دانشجویان با تأخیر مواجه شده است و این مشکل است، چون اکثر آنها خوابگاهی هستند، از طرفی دانشجویان جدیدالورود نیز به خوابگاه نیاز دارند و این یک مسئله جدی برای دانشگاه ها است و ممکن است نتوانند شرایط را مدیریت کنند و این یک گزینه است که ترم آینده دانشجویان جدیدالورود از بهمن ماه باشد. البته این به پارامترهای دیگر مانند زمان اعلام نتایج کنکور نیز بستگی دارد.

خاکی صدیق خاطرنشان کرد: ما باید این دستاورد آموزش عالی را که در طول سه ماه گذشته با جدیت خانواده آموزش عالی به دست آمده است قدردان باشیم و بتوانیم از این تجربیات در پساکرونا استفاده کنیم و آموزش خود را ارتقای کیفی دهیم.

۹۰درصد دانشگاهها اینترنت رایگان دارند

وی در خصوص اینکه چند درصد دانشگاه ها از اینترنت رایگان استفاده می کنند، گفت: تا جایی که اطلاع دارم ۹۰ درصد دانشگاه ها دارای اینترنت رایگان هستند.

47237
کد خبر 1389859

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =