۰ نفر
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۹
اصلاح ۵۸۰ کیلومتر از راه‌های شریانی خوزستان

ایرنا نوشت : مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خوزستان با اشاره به بهسازی ۵۸۰ کیلومتر از راه‌های شریانی خوزستان در چهار ماه نخست امسال گفت: تاکنون از این میزان ۲۸۰ کیلومتر عملیات لکه‌گیری و روکش آسفالت در این جاده‌ها انجام شده است.

غلامعباس بهرامی نیا  با بیان اینکه لکه‌گیری و روکش آسفالت راه‌های شریانی در اولویت نخست این اداره کل قرار دارد بیان کرد: هم‌اکنون عملیات لکه‌گیری و  روکش آسفالت در جاده‌های اهواز - آبادان ؛ اهواز- باغملک - ایذه – دهدز؛ رامهرمز- بهبهان ؛ اهواز- سوسنگرد ، چذابه؛  اهواز- شوشتر؛ هندیجان ، دیلم؛ و مسجدسلیمان ، لالی به طول ۲۸۰ کیلومتر در حال انجام است.

وی افزود: عملیات بهسازی و بازسازی جاده‌های فرعی و روستایی خسارت دیده از سیل سال ۹۸ در خوزستان به طول ۱۲۱ کیلومتر نیز در حال انجام است و پیش‌بینی می‌شود این عملیات در چهار ماه به اتمام برسد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خوزستان با اشاره به اینکه ۵۸۰ کیلومتر از جاده‌های زیرپوشش این اداره کل نیازمند اصلاح هستند ، ادامه داد:تلاش می‌شود خرابی‌های موجود در بقیه جاده‌ها را نیز با تزریق منابع مالی و اضافه شدن پیمانکاران و ظرفیت امانی برطرف کنیم.

بهرامی نیا گفت: در طرح اصلاح روکش آسفالت راه‌های شریانی، ۲۸ گروه راهداری اضطراری در کریدورهای شریانی خوزستان مشغول فعالیت هستند.

وی افزود: وسعت، طول و اهمیت راه‌ها، قرار گرفتن در مسیر تردد زوار اربعین حسینی و حجم بالای ترانزیت کالا و مسافر کشور از جمله ویژگی‌ هایی است که وظیفه متولیان خدمات ‌رسان جاده‌ای خوزستان  را بیشتر و مسوولیت آنها را برای تامین سفری ایمن و روان سنگین‌تر می‌کند.

خوزستان دارای ۱۷ هزار و ۱۳۵ کیلومتر راه است که از این میزان ۱۲ هزار و ۱۵۱ کیلومتر راه روستایی است.

46

کد خبر 1389948

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =