کاهش هزینه عوارضی برای ساکنان محمدیه و مهرگان

معاون عمرانی استانداری قزوین گفت: با توافق شرکت آزادراه‌ها و با محاسبه هزینه عوارض به صورت پایشی میزان دریافت عوارضی از تردد ساکنان محمدیه و مهرگان به قزوین به ۴۰۰تومان کاهش یافت.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ علی فرخزاد، معاون عمرانی استانداری قزوین گفت: یکی از مشکلاتی که ساکنان شهر محمدیه و ناحیه شهری مهرگان که سالهاست از آن در رنج هستند دریافت عوارضی از خودروهای عبوری در مسیر این شهر تا قزوین است که برای حل آن اقدامات پیگیرانه ای انجام شده است.
او افزود: در یک مقطع موضوع حذف ایستگاه عوارضی و انتقال و جابجایی آن به محدوده نیروگاه مطرح شد که از سوی مسئولان کشوری پذیرفته نشد.
فرخزاد یادآور شد: راهکار دیگر پس از هوشمند شدن دریافت عوارضی‌ها موضوع جابجایی دوربین‌ها از محل ایستگاه عوارضی محمدیه بود که آن هم در پیچ و خم‌های اداری و مخالفت شرکت آزاد راه‌ها بدون نتیجه ماند.
معاون عمرانی استانداری قزوین تصریح کرد: البته به دلیل نارضایتی مردم از این وضعیت و احساس مسئولیت مدیران استانی این موضوع را با همراهی مدیرکل راه و شهرسازی پیگیری کردیم که در نهایت جلسه‌ای با حضور بهرامی معاون آزاد راه‌های کشور، معاون عمرانی استانداری البرز، مبارک قدم مدیرکل راه و شهرسازی استان در تهران برگزار شد که با تأکید جدی و بیان مطالبات مردم به نتیجه قابل قبولی در شرایط کنونی رسیدیم.
او گفت: مقرر شد از این پس و از ۱۵ خرداد ماه دوربین‌های نصب شده در ایستگاه عوارضی در سه نقطه مسیر قزوین به تهران به صورت پیمایشی عمل کند تا ساکنان محمدیه و ناحیه شهری مهرگان عوارض کمتری پرداخت کنند.
فرخزاد اظهار کرد: این هزینه‌ها برای مردم قزوین تا یک سوم کاهش یافته است و از این پس ساکنان شهرهای محمدیه و مهرگان به جای پرداخت ۱,۲۰۰ تومان عوارضی مسیر فقط ۴۰۰ تومان پرداخت می کنند.

او بیان کرد: در مسیر مهرگان و محمدیه به قزوین سواری، اتوبوس و مینی بوس برای هر تردد مبلغ ۴۰۰ تومان، بعد از آبیک به سمت کرج مبلغ ۴۰۰ تومان و از کرج به سمت تهران نیز ۴۰۰ تومان هزینه عوارض دریافت می شود.
فرخزاد تصریح کرد: آنچه در توان مسئولان استان بود و توانستیم مدیران کشوری را قانع کنیم فعلاً کاهش هزینه‌ها به یک سوم قیمت قبلی است که کمی عادلانه است اما در کنار آن احداث جاده جدیدی در مسیر مهرگان به قزوین در جاده کورانه هم بزودی آغاز خواهد شد که در یکی دو سال آینده این مشکل به طور کلی برطرف می‌شود.
او بیان کرد: تا زمان احداث مسیر جدید این تصمیم گیری به نفع مردم قزوین، محمدیه و مهرگان است و امیدواریم رضایت شهروندان جلب شود.
معاون عمرانی استانداری قزوین اظهار کرد: امیدواریم در ماه آینده عملیات اجرایی ساخت مسیر جدید ناحیه شهری مهرگان تا قزوین آغاز شود که در فاز اول حدود ۵ کیلومتر مسیر احداث می‌شود.
این مقام مسئول گفت: این جاده ۱۱ کیلومتر است که با تملک مسیر امیدواریم در دو سال آینده به بهره برداری برسد و یکی از مطالبات به حق مردم قزوین، محمدیه و مهرگان پاسخ داده شود.

46

کد خبر 1389960

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =