آموزش‌وپرورش: سلامتی دانش‌آموزان را برای حضور در امتحانات خرداد تضمین می‌کنیم

مهر نوشت: خسرو ساکی گفت: ما به خانواده ها اطمینان می دهیم از نظر مسئولان بهداشت و آموزش و پرورش هیچ چیز سلامتی بچه ها را به خاطر امتحانات خرداد به خطر نمی اندازد و سلامتی بچه ها برای ما اولویت است.

آموزش‌وپرورش:خسرو ساکی رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزش ی آموزش و پرورش در خصوص اینکه چرا برای حضور داوطلبان کنکورهای ارشد و دکترا در خردادماه ستاد ملی مبارزه با کرونا مخالفت کرد اما برای امتحانات نهایی با وجود نزدیک به ۷۰۰ هزار نفر این مخالفت وجود ندارد آیا آموزش و پرورش برای برگزاری امتحانات در خردادماه اصرار دارد، بیان کرد: قرار است امتحانات نهایی در خردادماه برگزار شود اما این به معنای آن نیست که ما اصرار داریم. مطمئن باشید که اگر با ستاد ملی مبارزه با کرونا در کشور هماهنگی نمی شد و آنها زمان امتحانات را تغییر می دادند، قطعاً به آن نگاه و تصمیمات احترام می گذاشتیم.

وی ادامه داد: اینکه ما بنا داریم ۱۷ خرداد امتحانات نهایی را برگزار کنیم به این دلیل است که از نگاه مسئولان متخصص هیچ چیز سلامتی بچه ها را به خطر نمی اندازد وگرنه سلامتی دانش آموزان برای ما یک اصل است.

ساکی با اشاره به اینکه هر زمان احساس شود لطمه‌ای به سلامت دانش آموزان می خورد می شود فکر دیگری کرد، بیان کرد: ما به خانواده ها این اطمینان را می دهیم که سلامتی بچه های آنها اصل و اساس تصمیمات ماست.

رئیس مرکز سنجش آموزش و پرورش در پاسخ به پرسش دیگری در خصوص اینکه برخی از داوطلبان کنکور می گویند اینکه داوطلبان پایه دوازدهم فعلی قرار است از میزان کمتری از کتاب های پایه دوازدهم کنکور بدهند ولی آنها که سال های قبل دیپلم گرفته اند، از محتوای بیشتری کنکور می دهند، اجحاف در حق آنهاست اما از سوی دیگر دانش آموزان پایه دوازدهم هم این گلایه به جا را داشتند که باید امتحانات و کنکور از میزان دروسی که حضوری به آنها تدریس شده است، گرفته شود، نظر شما چیست، بیان کرد: به نظرم باید اینطور به ماجرا نگاه کرد که آنها که پایه دوازدهم فعلی هستند، حضورشان تا اسفندماه در مدارس بوده است و زمان کمتری به آنها تدریس حضوری شده و زمان کمتری برای درس خواندن داشته اند. کمتر کلاس رفته اند و تحت استرس بیشتری هم بوده اند. هم برای امتحانات نهایی هم کنکور و هم موضوع کرونا. این عین عدالت است که برای آنها حذفیاتی صورت بگیرد و بر اساس آنچه واقعاً به همه آنها در کلاس درس آموزش داده شده است، امتحان گرفته شود.

۲۳۵۲۳۷

کد خبر 1390209

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =