توزیع سبد کالای معیشتی به پرسنل قهوه‌خانه‌ها توسط ستاد اجرای فرمان حضرت امام(ره)

تسنیم نوشت: نایب رئیس صنف قهوه‌خانه‌داران و سفره‌خانه‌های سنتی از توزیع سبد کالای معیشتی به پرسنل این واحدهای شغلی به همت ستاد اجرای فرمان حضرت امام(ره) خبر داد.

 صبح امروز همایش همدلی و احسان با مشارکت ستاد اجرای فرمان حضرت امام(ره) (ستاد احسان) مجمع خیرین صنف قهوه‌خانه‌داران و سفره‌خانه‌های سنتی برگزار شد که در این مراسم به همت خیرین و همچنین ستاد اجرای فرمان حضرت امام توزیع بسته‌های معیشتی به پرسنل قهوه‌خانه‌داران آغاز شد.

ابراهیم درستی نماینده وزارت صمت در اتاق اصناف در این مراسم ضمن اشاره به شرایط موجود در کشور گفت: امیدواریم با تلاشهای صورت گرفته مسئولان در بخشهای مختلف بزودی شاهد بازگشایی سایر صنوف از جمله قهوه‌خانه‌داران باشیم.

وی با اشاره به اینکه تمام واحدهای شغلی باید پروتکل‌های بهداشتی اعلام شده از سوی ستاد ملی کرونا را رعایت کنند، گفت: تعدادی از واحدهای شغلی بیش از ۳ ماه است که تعطیل شده‌اند و همین امر مشکلاتی را برای تأمین معیشت آنها فراهم کرده است که امیدواریم با تدابیر صورت گرفته به زودی شاهد بازگشایی این واحدهای شغلی باشیم.

درستی خاطرنشان کرد: همچنین با تمهیدات صورت گرفته از سوی دولت تسهیلاتی تحت عنوان وام‌های قرض‌الحسنه با کارمزد ۱۲ درصد به رقم۱۳ تا ۱۴ میلیون به برخی از واحدهای شغلی پرداخت خواهد شد.

عباس اعلائی؛ نایب رئیس صنف قهوه‌خانه و سفره‌خانه‌های سنتی با اشاره به مساعدت و همرانی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام در ارتباط با توزیع بسته‌های معیشتی به پرسنل این صنف خاطرنشان کرد: در این زمینه در سه نوبت قبلی بسته‌های معیشتی در اختیار تعدادی از هموطنان در روستاهای اطراف تهران قرار گرفته است که این کار به همت خیرین صنف قهوه‌خانه‌داران و سفره‌‌خانه‌های سنتی صورت گفته است.

وی تصریح کرد: در پی شیوع ویروس کرونا شرایط نامناسبی برای فعالیت این صنف ایجاد شده است و همین امر مشکلات عدیده‌ای را برای پرسنل ایجاد کرده است که قرار است در مراحلی از پرسنل این واحد شغلی حمایت شود که در ابتدا از امروز ۵۰۰ بسته معیشتی در اختیار پرسنل صنف قهوه‌خانه‌داران قرار خواهد گرفت.

اعلایی افزود: بسته‌هایی که از سوی ستاد اجرای فرمان حضرت امام تهیه شده است از امروز در اختیار پرسنل قهوه‌خاانه‌ها قرار خواهد گرفت همچنین ارزش هر بسته حدود ۳۵۰ هزار تومان است و بنابراعلام ستاد اجرای فرمان امام بزودی مراحل بعدی توزیع این بسته‌ها آغاز خواهد شد.

نایب رئیس صنف قهوه‌خانه‌ها و سفره‌خانه‌های سنتی گفت: بسته‌های تهیه شده از سوی ستاد اجرایی فرمان امام در اختیار پرسنلی که از شیوع ویروس کرونا صدمه دیدند؛ قرار خواهد گرفت.

۴۵/۲۲۳۲۲۳

کد خبر 1390363

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =