۰ نفر
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۹
حمایت از فیلمنامه‌نویسان برای نوشتن

طرح حمایت از تولید فیلمنامه، مختص اعضای رسمی انجمن صنفی فیلمنامه‌نویسان، منتشر شد. در این برنامه، کمک‌های مالی برای تشویق فیلمنامه‌نویسان برای نوشتن در نظر گرفته شده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، سازمان سینمایی برای حمایت از تولید فیلمنامه برای سینمای ایران، از همه اعضای انجمن صنفی فیلمنامه‌نویسان، دعوت به نگارش فیلمنامه می‌کند.

جزییات این طرح حمایتی به شرح زیر است:

این طرح مختص اعضای رسمی انجمن صنفی فیلمنامه‌نویسان (مندرج در سایت انجمن) است و بنیاد سینمایی فارابی اجرای آن را به عهده خواهد داشت.

به هر فیلمنامه‌نویسی که در این طرح ثبت نام کند، مبلغ سی میلیون ریال فوراً پرداخت خواهد شد. (ثبت نام فقط از طریق انجمن صنفی فیلمنامه نویسان انجام خواهد شد)

فارغ از ژانر و ویژگی‌ها، با هر طرح ۵ صفحه‌ای که مورد پذیرش شورای موضوع ماده ۹ قرار گیرد، قرارداد نگارش به مبلغ سیصد میلیون ریال منعقد خواهد شد. (طرح‌های ارایه شده افراد داوطلب تنها از طریق سامانه فیلمنامه فارابی دریافت می‌شود)

 در هر مرحله‌ای از نگارش اعم از طرح و فیلمنامه، اگرتهیه‌کننده خصوصی، دولتی و یا عمومی علاقه‌مند به تولید فیلمنامه مذکور باشد، قرارداد موجود به صورت مستقل به تهیه‌کننده و فیلمنامه‌نویس منتقل می‌شود.

چنانچه در هر زمانی فیلمنامه به تولید برسد، براساس برآوردی که در مرحله تولید فیلم برای فیلمنامه در نظر گرفته می‌شود، مبالغ پرداختی بنیاد سینمایی فارابی، کسر و مابقی از سوی تهیه‌کننده به فیلمنامه‌نویس پرداخت خواهد شد.

به هر پروژه‌ای که براساس فیلمنامه‌های این طرح به تولید برسد، وام کم بهره ۴% تعلق خواهد گرفت.

هرطرحی از این مجموعه که واجد ویژگی طرح حمایتی اقتباس و یا طرح حمایتی تنوع ژانر باشد به خواست نویسنده یا تهیه‌کننده در چارچوب آن حمایت های ویژه قرار خواهد گرفت.

نویسندگان طرح‌ها، ظرف ۱۵ روز از ارسال هر طرح فیلمنامه، صرفا سه جواب شفاف (الف-پذیرفته شد، ب-پذیرفته نشد، ج-در صورت توجه به نکات اعلام شده مجددا مورد بررسی قرار خواهد گرفت) را از اعضای شورای بررسی دریافت خواهند کرد.

اعضای شورای بررسی عبارتند از معاون فرهنگی بنیاد (دبیر و عضو)، یک کارشناس با معرفی اجماعی شورای مرکزی انجمن صنفی فیلمنامه‌نویسان و یک کارشناس به انتخاب رئیس سازمان سینمایی.

تبصره: پذیرفته شدن طرح یا فیلمنامه در هر سازمان تولیدی دولتی (نظیر سازمان صدا و سیما، حوزه هنری، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، سازمان اوج و ...) نیز مشمول این طرح قرار خواهد گرفت.

در هر مرحله از این روند، امکان تسویه و در اختیار گرفتن طرح به‌درخواست فیلمنامه‌نویس وجود دارد.

برخی ازمضامین دارای اولویت عبارتند از: مردم دوستی، بخشش، ایثار، احقاق حق، راستگویی، درستی، مبارزه با فساد، مقاومت، عدالت‌طلبی، وطن‌دوستی، اقتدار ملی، امنیت کشور، راه حل مشکلات، خانواده، تعاون اجتماعی، کرونا، امید با رویکرد جذابیت برای مخاطب.

این طرح تا پایال سال ۹۹ اجرا می شود و درصورت ضرروت، تمدید خواهد شد.

مبالغ پرداختی به فیلمنامه‌نویسانی که تا پایان بهمن نتوانند طرح خود رابه تصویب برسانند، به عنوان علی‌الحساب دریافتی فرد در حساب‌های فیمابین با انجمن منظور می‌شود.

مشخصات طرح‌های پذیرفته ‌شده، در وبگاه بنیاد سینمایی فارابی اطلاع رسانی خواهد شد.

۵۷۲۴۵

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1390409

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • محمداگر جانباز، حق، حرف، حق، IR ۰۹:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۱
    0 0
    سینمای، ایران، فیلمنامه، دارد، باحرف، حق، که، حرف، داغ است،،، نویسنده، داغ، داغ، است، حرف، حق، گویند، می‌گویند، فیلمنامه، گوش، شنوا، می‌خواهد،،، پول، می‌آید،