اخبار کرونایی از جهان؛ شمار مبتلایان از پنج میلیون عبور کرد

با ادامه روند شیوع ویروس کرونا در جهان تعداد مبتلایان از مرز پنج میلیون تن عبور کرده است.

به گزارش خبرآنلاین، تا به این لحظه کشورهای آمریکا با 8,804، روسیه با 8,764،هند با 5,275، شیلی با 4,038، برزیل با 3,497، مکزیک با 2,713، عربستان با 2,691 و ایران با 2,346 بیشترین شمار مبتلایان به ویروس کرونا را به خود اختصاص دادند.

آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا را در تصاویر زیر تا لحظه نگارش این گزارش مشاهد می کنید، این آمار دقیقه ای به روز می شود.

تصاویر و منابع از سایت ورد اُ میترز که آمار لحظه ای مبتلایان و کشته شدگان را به تفکیک به روز رسانی می کند.

آمریکا

رئیس‌جمهور آمریکا در ادامه حملاتش به چین مدعی شد بی‌کفایتی این کشور باعث کشتار جمعی در سطح جهان شده است. در همین راستا وی نوشتچند دیوانه در چین بیانیه‌ای منتشر کردند که همه را به غیر از چین بابت شیوع کرونا که تا حالا موجب کشته شدن صدها هزار نفر شده مقصر قلمداد می‌کند.  لطفا برای این احمق‌ها توضیح بدهید "بی‌کفایتی چین" بوده که موجب این کشتار جمعی در سراسر جهان شده و نه چیز دیگری.

رئیس جمهور آمریکا همچنین در گفتگویی با خبرنگاران در کاخ سفید گفت این حقیقت که آمریکا بیش از یک و نیم میلیون مبتلا به کرونا—بیشترین تعداد ابتلا در جهان را دارد--«نشان افتخار» است. ترامپ گفت: می‌دانید وقتی می‌گویید ما به لحاظ تعداد موارد (ابتلا) پیشرو هستیم به خاطر این است که ما بیشتری از دیگران آزمایش انجام می‌دهیم. پس وقتی موارد زیادی داریم، من به آن به دیده بد نگاه نمی‌کنم، به آن از جنبه خاصی نگاه می‌کنم، به عنوان یک چیز خوب برای این که معنی‌اش این است که آزمایش ما بهتر (بیشتر) است. پس به آن به عنوان نشان افتخار نگاه کنید. این واقعاً نشان افتخار است. این ادای احترام به آزمایش و همه کارهایی است که متخصصان زیادی انجام داده‌اند.

ترامپ در ادامه به طور تمام قد از خود در برابر انتقادات به دلیل صحبتهایش درباره مصرف داروی ضد مالاریا دفاع کرد. او روز دوشنبه گفت که از داروی ضد مالاریای «هیدروکسی کلروکین» برای جلوگیری از ابتلا به کووید-۱۹ استفاده می‌کند.

در خبری دیگر واشنگتن پست نیز نوشت که با آمادگی و یا بدون آمادگی هر 50 ایالت آمریکا محدودیت های ناشی از قرنطینه را کاهش دادند و فعالیت خود را آغاز کردند.

تا به این لحظه شمار کلی مبتلایان در این کشور به1,579,387  رسیده است. در 24 ساعت گذشته نیز 634 تن جان باختند تا شمار کلی فوتی ها به رقم 94,167  برسد.

برزیل

آمار مبتلایان و کشته شدگان در برزیل روند افزایشی و پرسرعتی داشته است. کارشناسان تخمین می‌زنند که تعداد عفونت‌ها در برزیل ممکن است حتی 15 برابر بیشتر از آمار رسمی باشد. تا کنون دو وزیر بهداشت برزیل نیز در اعتراض به سیاست های رئیس جمهور این کشور از سمت خود برکنار شده اند. این کشور یکی از کانون شیوع ویروس کرونا محسوب می شود تا کنون 275,382 مورد ابتلا و 18,130 کشته داشته است. طبق آخرین آمارها در 24 ساعت گذشته 147 تن نیز جان خود را از دست داده اند. گفته می‌شود ناکارآمدی دولت‌ها و عدم رعایت توصیه‌های بهداشتی از سوی مردم، مهمترین دلایل سرعت بالای شیوع این بیماری در آمریکای لاتین است؛ امری که باعث شده تا برزیل در جدول رتبه‌بندی جهانی کشورهای درگیر با کرونا، به ناگاه به رتبه چهارم صعود کند و پس از ایالات متحده آمریکا، روسیه و اسپانیا قرار بگیرد

مکزیک

به گزارش الجزیره مکزیک بیشترین آمار روزانه ابتلا به ویروس کرونا را داشته است. اما با این حال این کشور درصدد کاهش محدودیت های قرنطینه ای است. روزنامه دیلی میل نیز نوشت که تعداد کشته شدگان در مکزیک می تواند 3برابر آن تعدادی باشد که مقام های دولتی این کشور در آمارها اعلام می کنند. تا به این لحظه شمار کلی مبتلایان در این کشور به 54,346 رسیده است. در 24 ساعت گذشته نیز334  تن جان باختند تا شمار کلی فوتی ها به رقم 5,666 برسد.

شیلی

از این کشور نیز خبر می رسد که ارتش در محله‌های فقیرنشین سانتیاگو، پایتخت مستقر شده است؛ یعنی جایی که جمعیت عظیمی در اعتراض به کمبود مواد غذایی با پلیس درگیر شده‌اند. رئیس‌جمهوری شیلی پیش تر تصریح کرد که این کشور با بدترین مقطع شیوع کرونا در هفته‌های آینده روبرو خواهد شد. افزایش شمار مبتلایان در شیلی هشت میلیون نفری شرایط سختی را برای بخش بهداشت و خدمات درمانی این کشور به ویژه در پایتخت ایجاد کرده است. تا به این لحظه شمار کلی مبتلایان در این کشور به 53,617 رسیده است. در 24 ساعت گذشته نیز35  تن جان باختند تا شمار کلی فوتی ها به رقم544 برسد.


انگلیس

نخست وزیر انگلیس تعداد فوتی‌های ناشی از کرونا در میان کارکنان بخش درمان و خدمات اجتماعی انگلیس را اعلام کرد. به گزارش سان، بوریس جانسون روز چهارشنبه (امروز) در نشست مجلس عوام انگلیس درباره بیماری کرونا گفت: متاسفانه ۱۸۱ نفر از کارکنان خدمات درمانی ملی انگلیس و ۱۳۱ نفر از مددکاران اجتماعی بر اثر ابتلا به کووید-۱۹ فوت کردند. دل و جان نمایندگان مجلس عوام پیش خانواده‌های این قربانیان و دوستان آن‌ها است. من صبح امروز دیدارهایی با همکاران وزیر و دیگر افراد داشتم. من همچنین وظایفی در ارتباط با این مجلس داشتم که آن‌ها را انجام دادم.

در خبری دیگر هم‌زمان با افزایش اعتراض‌ها به شیوه مدیریت بحران ویروس کرونا توسط دولت انگلیس، وزیر بهداشت این کشور به دلیل ایجاد سروصدا در هنگام سخنرانی رهبر حزب مخالف دولت، از سوی رئیس مجلس عوام تهدید به اخراج شد. به گزارش دیلی میل، «لیندزی هویل» رئیس مجلس عوام امروز  با لحنی تند به «مت هنکاک» وزیر بهداشت هشدار داد، اگر به ایجاد بی‌نظمی در صحن مجلس ادامه دهد، محل را ترک کند.هنکاک در جلسه پرسش و پاسخ از نخست وزیر، بدون توجه به نوبت سخنرانی رهبر حزب کارگر که بی‌کفایتی دولت در خانه‌های سالمندان را به باد انتقاد گرفته بود، با صدای بلند سخن می‌گفت.رئیس مجلس عوام، دومین چهره سیاسی انگلیس است که پس از بوریس جانسون نخست‌وزیر به دلیل آمار بالای مرگ‌ومیر ناشی از بیماری کووید-۱۹ از سوی افکار عمومی تحت فشار قابل توجهی قرار دارد.

این کشور تا کنون 248,818 مبتلا داشته است. ظرف 24 ساعت گذشته نیز 363 جان باختند تا شمار کلی فوتی ها به35,704  برسد.

روسیه

در روسیه برای نخستین بار طی یک روز بیش از ۹ هزار بیمار بهبود یافتند، در حالی‌که 8 هزار و 764 نفر به ویروس کرونا آلوده شدند، البته در کل شمار مبتلایان به بیش از 300 هزار نفر افزایش یافته و 2974 بیمار هم جان باخته‌اند. به گزارش خبرگزاری «تاس»، ستاد عملیاتی پیشگیری و کنترل ویروس کرونا در روسیه امروز، چهارشنبه اعلام کرد که برای نخستین بار در سراسر روسیه و در شهر مسکو، تعداد افرادی که از عفونت ویروس کرونا بهبود یافتند، از موارد تازه تشخیص داده شده این بیماری فراتر رفته است.

مطابق با گزارش این ستاد، طی یک روز گذشته تعداد موارد جدید ابتلا به ویروس کرونا در سراسر روسیه 8 هزار و 764 نفر بود، در حالی‌که تعداد 9 هزار و 262 بیمار که قبلاً به این عفونت آلوده شده بودند، از بیمارستان‌ها مرخص شدند. بدین ترتیب، برای نخستین بار، موارد بهبود از تعداد موارد جدید آلودگی فراتر رفته است.

ضمن اینکه، رقم کلی موارد ابتلا به ویروس کرونا در کشور از 300 هزار نفر فراتر رفته و به 308 هزار و 705 نفر رسیده است.

طبق این اطلاعات، طی 24 ساعت گذشته در مجموع 9 هزار و 262 نفر در سراسر کشور از بیماری کووید-19 بهبود یافته‌اند که بیشترین موارد در شهر مسکو - 5 هزار و440 نفر بود، در منطقه مسکو - 283 نفر و در جمهوری داغستان - 263 مرخص شده‌اند.

در مجموع تعداد کلی موارد درمان شده از این بیماری به 85 هزار و 392 نفر رسید که رشد روزانه آنها در حدود 1.5 برابر است که یک رکورد محسوب می شود. روز گذشته شمار بهبود یافتگان نزدیک به 6 هزار نفر بود.

هند

تا به این لحظه شمار کلی مبتلایان در این کشور به 112,012 رسیده است. در 24 ساعت گذشته نیز  132تن جان باختند تا شمار کلی فوتی ها به رقم 3,434  برسد. به گزارش الجزیره متخصصین می گویند در هفته های آتی شمار مبتلایان در هند افزایش خواهد یافت. درحالیکه هند اعمال سیاستهای سختگیرانه خود و قرنطینه سراسری از 25 مارس آغاز کرده تا بدین ترتیب شیوع کویید-19 را تا حد امکان کنترل کند، دولت به تدریج درحال ازسرگیری فعالیتهای اقتصادی است و از این رو احتمال افزایش تعداد مبتلایان و ادامه این روند وجود دارد.

عربستان

به گزارش روزنامه عکاظ، محمد العبد العالی سخنگوی وزارت بهداشت عربستان امروز چهارشنبه به جدیدترین آمار مبتلایان به کرونا در این کشور پرداخت.وی گفت: طی ساعات گذشته 2691 مورد جدید ابتلا به کرونا در عربستان ثبت شده است که با احتساب موارد جدید، شمار مبتلایان به کرونا در عربستان به 62,545 نفر رسید.سخنگوی وزارت بهداشت عربستان همچنین اعلام کرد: طی 24 ساعت گذشته 10 مورد فوتی گزارش شده است که با این حساب، شمار فوتی های ناشی از کرونا به 399 نفر افزایش پیدا کرد.

محمد العبد العالی گفت: طی ساعات گذشته 1844 نفر از چنگال کرونا نجات پیدا کرده اند که شمار بهبود یافتگان در عربستان به 33478 نفر رسید. وی اعلام کرد که حال 276 نفر از مبتلایان به کرونا در این کشور وخیم است.

ایران

در ایران نیز کیانوش جهانپور سخنگوی وزارت بهداشت در تشریح آخرین آمار گفت: از دیروز تا امروز ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی دو هزار و ۳۴۶ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد واز بین مبتلایان جدید، ۴۵۷ مورد بستری و یک هزار و ۸۸۹ مورد سرپایی و از افراد در تماس با مبتلایان بودند که شناسایی شدند.

وی با بیان اینکه مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۱۲۶ هزار و ۹۴۹ نفر رسید افزود: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۶۴ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۷ هزار و ۱۸۳ نفر رسید و خوشبختانه تا کنون ۹۸ هزار و ۸۰۸ نفر از بیماران، بهبود یافته و ترخیص شده اند و ۲۶۷۳ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

وی تصریح کرد: تا کنون ۷۳۱ هزار و ۲۱۳ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است و در ۲۴ ساعت گذشته در ۱۰ استان موارد فوتی صفر و در ۸ استان، یک مورد فوتی گزارش شده است.

310311

کد خبر 1390513

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =