آگهی نژادپرستانه فولکس واگن، جنجال به‌پا کرد

فارس نوشت: فولکس واگن درآگهی تبلیغاتی خودروی جدید خود، غول سفیدپوستی را به تصویر می‌کشد که با تلنگر انگشت، فردی سیاهپوست را از کنار ماشین دور می‌اندازد.

به گزارش الجزیره، فولکس واگن، شرکت خودروساز آلمانی پس از واکنش شدید و گسترده، ضمن حذف کلیپ نژادپرستانه خود، مجبور به عذرخواهی شد.

ویدئوی شرکت فولکس واگن که در رسانه‌های اجتماعی منتشر شده است، مردی سیاه‌پوست را نشان می‌دهد که با دست یک سفیدپوست غول‌پیکر با بی‌احترامی به کناری پرت می‌شود.

این ویدیوی ۱۰ ثانیه‌ای که در اینستاگرام منتشر شد، قرار بود جدیدترین مدل خودروی گلف را تبلیغ کند.

این ویدیو دست یک مرد سفیدپوست غول پیکر را نشان می‌دهد که یک مرد سیاهپوست را از ماشین جدید دور می‌کند و سپس با فشار دادن سرش، او را به سمت درهای باز یک کافه می‌راند.

بسیاری از کسانی که این ویدیو را تماشا کرده بودند، اظهار داشتند که در این ویدیو حروفی به صورت شناور تدوین شده بود که به نظر می‌رسید کلمه توهین‌آمیزی را به زبان آلمانی برای افراد رنگین پوست، هجی می‌کند.

برخی دیگر از کاربران در شبکه‌های اجتماعی، عبارت «Petit Colon» را که بر بالای ساختمان داخل ویدیو به چشم می‌خورد را مورد توجه قرار دادند که غول سفیدپوست، مرد سیاه پوست را به زور وارد آن کرد. آنها مرجع واژه و اصطلاح «colonialism» به معنا و مفهوم «استعمار» به شدت تقبیح کردند.

پس از اعتراض در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی، فولکس واگن، در بیانیه‌ای عذرخواهی کرد و گفت: «بدون تردید: این فیلم نامناسب و بی‌مزه است.»

بسیاری از بینندگان بهانه مجوز انتشار این ویدیو را نپذیرفته و آن را بسیار زشت، ناپسند و نژادپرستانه عنوان کردند.

یکی از کاربران در توئیتر نوشت: «افرادی که این ویدیوی تبلیغاتی را ساخته‌اند دقیقا آگاهانه و تعمدی این کار را کرده‌اند و می‌دانستند دارند چکار می‌کنند.»

۵۷۵۷

کد خبر 1390589

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =