وزرای احمدی‌نژاد به دنبال بازگرداندن او به سیاست هستند؟ /کنعانی مقدم: احمدی‌نژاد هیچ جایی در نظام ندارد

اعتمادآنلاین نوشت: حسین کنعانی‌مقدم گفت: محمود احمدی‌نژاد اصولگرایی را قبول ندارد و اصولگرایان هم ایشان را از خود نمی‌دانند. در واقع او نه در مجلس یازدهم، نه در فعالیت‌های مرتبط با نظام و کشور و نه در هیچ‌ جای دیگر جایگاهی ندارد.

دوری هفت‌ساله محمود احمدی‌نژاد باعث نشده فضای سیاسی او را فراموش کند. در شرایطی که چیزی به شروع به کار مجلس یازدهم نمانده است،‌ عده‌ای از تحرکات طیف موسوم به احمدی‌نژادی که به مجلس یازدهم راه یافته‌اند صحبت می‌کنند. باید منتظر شروع به کار مجلس یازدهم بود و دید طیف‌ موسوم به احمدی‌نژادی‌ها چقدر می‌توانند در راستای هدف‌هایشان موفق شود.

حسین کنعانی‌مقدم، فعال سیاسی اصولگرا، در این باره اظهار داشت: این روزها بعضی‌ها از تلاش‌های طیف نزدیک به احمدی‌نژاد برای مهیا کردن شرایط خبر می‌دهند تا او بتواند بار دیگر در عرصه حاضر شود. در واقع رأی آوردن تعدادی از وزیران یا استانداران دولت احمدی‌نژاد در انتخابات اصلاً دلیل نفوذ او در دوره بعدی‌ مجلس نیست. در واقع ارتباط تشکیلاتی نمی‌تواند دلیلی بر رابطه فکری و... افراد باشد. خود من با محمود احمدی‌نژاد رفیق هستم، اما به لحاظ سیاسی و دیدگاهی قرابتی با او ندارم. به همین دلیل وقتی آقای شمس‌الدین حسینی از رفاقت با احمدی‌نژاد می‌گوید،‌ نباید او را مهره رئیس‌جمهوری پیشین در مجلس یازدهم تلقی کرد.

دبیر کل حزب سبز در ادامه سخنانش گفت: محمود احمدی‌نژاد اصولگرایی را قبول ندارد و اصولگرایان هم ایشان را از خود نمی‌دانند. در واقع او نه در مجلس یازدهم، نه در فعالیت‌های مرتبط با  نظام و کشور و در نه در هیچ ‌جای دیگر جایگاهی ندارد.

او ادامه داد: بنابراین‌ این اظهارنظر که گروهی از داخل مجلس بعدی دنبال گرفتن تاییدیه برای بازگشت احمدی‌نژاد به عرصه هستند بی‌شک تحلیلی غلط و غیرواقع‌بینانه است؛ یعنی احمدی‌نژاد نه در انتخابات ۱۴۰۰ و نه در آینده سیاسی کشور جایگاه و پایگاهی نخواهد داشت.

کنعانی‌مقدم همچنین با اشاره به حرف و حدیث‌هایی که درباره «انتخاب رئیس مجلس» مطرح می‌شود توضیح داد: طبیعی است که منتخبان مجلس یازدهم برای انتخاب رئیس به تکاپو بیفتند، به هر حال با وجود اینکه اکثریت مجلس پیش رو با حضور اصولگرایان تشکیل خواهد شد، طیف‌های مختلفی در درون اصولگرایی تلاش دارند گزینه مورد نظر خودشان را به عنوان رئیس انتخاب کنند..

او تاکید کرد: متاسفانه برخی سعی دارند این رقابت را نشانه‌ای از اختلاف و چالش نشان بدهند؛ به عنوان مثال اصلاً‌ عجیب نیست که آقای میرسلیم نقدهایی به آقای قالیباف وارد کند چراکه اساساً رقابت را نمی‌توان بدون انتقاد تصور کرد. البته منتخبان دوره آینده هر کدام نظرات و عقیده‌های خودشان را دارند و نمی‌توان توقع داشت همه مثل هم فکر کنند.

حسین کنعانی‌مقدم در پایان صحبت‌هایش گفت‌: مجلس یازدهم از همان جلسه اول باید تمام توانش را به کار گیرد تا در کاهش مشکلات سهم‌ داشته باشد. اگر این مهم عملی شود، نمایندگان مجلس یازدهم در کنار اینکه آرامش را به جامعه بازمی‌گردانند،‌ می‌توانند از کارآمدی جریان اصولگرایی هم دفاع کنند.

۲۷۲۱۵

کد خبر 1390594

برچسب‌ها