بازگشایی موزه‌ها و اماکن تاریخی قزوین

مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان قزوین گفت: موزه‌ها واماکن تاریخی قزوین پس از تعطیلات عید سعید فطر در صورت مساعد بودن شرایط و با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی پذیرای بازدیدکنندگان هستند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ علیرضا خزائلی، مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان قزوین روز پنج شنبه ۳۱اردیبهشت۱۳۹۹ ضمن تبریک به مناسبت فرا رسیدن عید سعید فطر با اعلام این خبر گفت : در جلسه ستاد استانی مقابله با بیماری کرونا که در روز چهارشنبه ۳۰اردیبهشت برگزار شد موضوع بازگشایی موزه‌ها و اماکن تاریخی سطح استان  مورد بررسی قرار گرفت که مصوب شد این اماکن بعد از تعطیلات عید سعید فطر در صورت مساعد بودن شرایط با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی و در قالب بازدیدهای انفرادی میزبان علاقمندان و بازدیدکنندگان باشند.
خزائلی اظهار کرد: همچنین بر اساس مصوبات ستاد استانی مقابله با کرونا بازدید از قلعه حسن صباح و حضور در منطقه گردشگری دریاچه اوان همچنان ممنوع است و ارئه خدمات به گردشگران در این مناطق نیز بعد از تعطیلات عید فطر با رعایت پروتکل‌های بهداشتی امکان‌پذیر است.
او افزود: ارائه خدمات حضوری به گردشگران در مجتمع‌های خدمات رفاهی و واحدهای پذیرایی بین‌راهی سطح استان نیز مانند رستوران‌های درون شهری با رعایت کامل فاصله‌گذاری اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی مصوب توسط پرسنل و مراجعین بعد از ماه مبارک رمضان آغاز می‌شود.

خزائلی ادامه داد: هتل‌ها و مراکز اقامتی رسمی سطح استان شامل هتل‌ها، مهمانپذیرها و هتل آپارتمان‌ها نیز با ۵۰درصد ظرفیت و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی ابلاغی پذیرای گردشگران هستند.
مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان قزوین با بیان اینکه سلامت گردشگران و هم استانی‌های عزیز در اولویت قرار دارد یادآور شد: امیدواریم با همراهی مردم و مهار کامل بیماری کرونا بار دیگر شاهد حضور بی‌شمار گردشگران در موزه‌ها، آثار تاریخی و تاسیسات گردشگری استان باشیم.

46

کد خبر 1390692

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =