محیط کانون پرورش فکری، اشاعه‌کننده‌ی فرهنگ ایثار و شهادت است

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان سمنان در آستانه‌ی سوم خرداد سال‌روز آزادسازی خرم‌شهر در نشستی با مدیرکل و کارکنان ستادی کانون پرورش فکری بر گسترش هم‌کاری در حوزه‌ی اثرگذار کودک و نوجوان تأکید کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان سمنان؛ در آستانه‌ی سوم خرداد و سال‌روز آزادسازی خرم‌شهر نشست هم‌اندیشی با دعوت از محمدحسن سلامی مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان به‌منظور گسترش هم‌کاری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با این اداره‌کل، چهارشنبه ۳۱ اردی‌بهشت‌ماه ۱۳۹۹ در سالن کنفرانس مجتمع فرهنگی‌هنری کانون سمنان برگزار شد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان سمنان ضمن قدردانی از مدیرکل و مجموعه‌ی اثرگذار کانون پرورش فکری و گرامی‌داشت یاد و خاطره‌ی شهدای سوم خرداد، اظهار داشت: کانون با اجرای فعالیت‌های متنوع فرهنگی، هنری و ادبی برای مخاطبان کودک و نوجوان، مسئولیت بزرگی برای حفظ و ماندگاری این حماسه‌ها در فرهنگ کشور دارد.

سلامی در ادامه افزود: بخشی از زحمت پرورش نسل امروز انقلاب با شما مربیان کانون پرورش فکری است و اگر ره‌آورد تلاش و مجاهدت شما، شکل‌گیری شخصیت‌ها و جوانان انقلابی باشد که در آینده قلب‌شان برای اسلام، کشور و انقلاب اسلامی بتپد و آگاه شوند این‌همه خون‌های پاکی که برای به ثمر نشستن انقلاب اسلامی تا امروز ریخته شد تا انقلاب بماند، اسلام بماند، عزت اسلامی و انقلابی این ملت بماند، بایست ادامه‌دهنده‌ی راه شهدا و انسان‌های مجاهد باشند و روحیه مجاهدپروری در کشور برای حفظ انقلاب و ارزش‌های اسلامی، فرهنگ ایثار و شهادت و فداکاری، ترویج پیدا کند.

محیط کانون، اشاعه‌کننده‌ی فرهنگ ایثار و شهادت

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان سمنان هم‌چنین با اشاره به جذابیت بیان داستان‌هایی از جنس ایثار، جهاد، مقاومت و فداکاری برای مخاطبان به زبان کودکانه، گفت: پیشنهاد می‌شود با توجه و تمرکز بر این داستان‌ها و مشابه چنین کارهایی در فضای کانون برای انتقال معارف انقلاب و ارزش‌های دفاع مقدس، فعالیت‌های ویژه‌ای انجام و تدبیری اندیشیده و کارگروهی تشکیل و از کلیپ‌ها و موشن‌گرافی‌های دفاع مقدس در کانال‌ها و گروه‌های مجازی استفاده شود.

وی در بخشی از سخنانش یادآور شد: محیط کانون پرورش فکری، اشاعه‌کننده‌ی فرهنگ ایثار و شهادت است و بر مخاطب تأثیر مثبت می‌گذارد و از سوی کودکان و نوجوانان به خانواده‌ها منتقل می‌شود و روی آن‌ها نیز اثرگذار است.

سلامی با اشاره به هم‌کاری‌های گسترده‌ی کانون پرورش فکری و حفظ آثار، آمادگی بنیاد را برای هم‌کاری بیش‌تر با کانون و آشنایی اعضای کودک و نوجوان با فرهنگ ناب دفاع مقدس اعلام کرد.

کارهای مؤثر با عمل‌گرایی در دین اتفاق می‌افتد

مدیرکل کانون استان سمنان نیز اظهار داشت: در آستانه‌ی سال‌روز سوم خرداد، روز مقاومت و پایداری، جا دارد از شهیدان گران‌قدر این عملیات بزرگ و مقدس و تعیین‌کننده در سرنوشت جنگ تحمیلی یاد کنیم که با ایثار و شجاعت خود نشان دادند کارهای مؤثر با عمل‌گرایی در دین اتفاق می‌افتد.

خدابخشی یادآور شد: کانون پرورش فکری مانند سایر نهادهای فرهنگی در پی شیوع ویروس کرونا و تعطیلی مراکز فرهنگی‌هنری فعالیت‌های خود را به‌صورت غیر مستقیم در بیش از ۵۰ گروه مجازی برای مخاطبان کودک و نوجوان آغاز کرده و مربیان در این فضا، فرآیندهای مناسبتی را درست و در جای خود به شکل مؤثر برای آن‌ها بیان می‌کنند.

وی در ادامه، خروجی این فعالیت‌ها را در دو بخش تولید اثر از سوی اعضا و اثرگذاری فعالیت‌ها بر مخاطبان کودک و نوجوان با توجه به نگاه به این موضوع برشمرد و تأکید کرد: اثرگذاری فعالیت‌ها زمانی اتفاق می‌افتد که خودمان این باور را داشته باشیم و با عمق جان به موضوعات مورد نظر بپردازیم. 

وی در پایان آمادگی خود را از تعامل با حفظ آثار پیش از گذشته اعلام و اظهار کرد: بی‌شک این تعامل و هم‌گرایی و هم‌افزایی می‌تواند نتایج پرثمر و ماندگاری را دربرداشته باشد.

گفتنی است؛ مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان در پایان نشست با تقدیم هدیه و لوح سپاس از راحله دانایی کارشناس هنری و طاهره جعفرزاده کارشناس روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی کانون سمنان به‌پاس هم‌کاری شایسته با این اداره‌کل در سال ۱۳۹۸، قدردانی کرد.

46

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1390817

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =