۲ نفر
۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۰:۰۹
ولیعهد امارات به حفتر نارو زد

فارس نوشت: منبعی اطلاعاتی در امارات عربی متحده مدعی شد که ژنرال خلیفه حفتر، فرمانده نیروهای شرق لیبی که مورد حمایت اماراتی‌هاست، در صدد درخواست پناهندگی سیاسی است.

حساب «بدون ظل» در توییتر که خود را افسر اطلاعاتی امارات معرفی می‌کند، طی توییتی نوشت که محمد بن زاید، حاکم ابوظبی و فرمانده کل قوای امارات به  «طحنون» (از افراد نزدیکک به بن زاید) دستور داده با در صورت درخواست حفتر مبنی بر اعطای پناهندگی سیاسی به او و خانواده‌اش، با این درخواست موافقت نکند.

به گزارش روزنامه القدس العربی، برخی منابع می گویند امارات و مصر تصمیم گرفتند دیگر از حفتر بعد از شکست‌های نظامی پی‌درپی‌اش حمایت نکنند.

بر اساس این گزارش، روزنامه «مدی مصر» به نقل از منبعی نزدیک به حفتر گزارش داده است که مصر و امارات به این نتیجه رسیده‌اند که حفتر «از گردونه سیاست و قدرت در لیبی در حال خارج شدن هست».

آرایش نیروهای ۲ طرف طی یک سال گذشته ( قرمز: حفتر   آبی وفاق )

قاهره و ابوظبی طی بیش از یک سال از آغاز حملات نظامی حفتر بر اشغال شهر طرابلس که مقر دولت وفاق ملی لیبی است، از نیروهای حفتر حمایت سیاسی و تسلیحاتی کرده و حتی مصر برخی از نیروهای خود را به کمک او فرستاده و تصاویر این نیروها در فضای مجازی منتشر شده است.

در مقابل قطر و ترکیه، دو کشور مخالف سیاست‌های مصر و امارات از دولت وفاق ملی حمایت می‌کنند و حمایت‌های تسلیحاتی، سیاسی و اعزام نیرو به لیبی، باعث پیشروی‌ نیروهای این دولت طی یک ماه اخیر شده است. این نیروها طی یک هفته فقط چند شهرک مهم از جمله «الاصابعة» و فرودگاه نظامی «الوطیه» در غرب را آزاد کرده‌اند.
نیروهای حفتر بعد از یک سال و دو ماه هم‌اکنون در غرب طرابلس توسط نیروهای دولت وفاق ملی لیبی در محاصره هستند.

310311

کد خبر 1390867

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =