خاطرات زمان شیوع کرونا تدوین شود/ لزوم تقویت محتوای فرهنگی موزه دفاع مقدس یزد

مدیر کل حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس استان یزد گفت: یکی از ضعف های ما در موضوع دفاع مقدس، ثبت به موقع تمام خاطرات بود که در بحث کرونا نباید تکرار شود و خاطرات زمان شیوع کرونا باید به بهترین شکل جمع آوری و تدوین شوند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین در یزد؛ منصور زارع در نشست خبری آنلاین خانه مطبوعات و رسانه های استان یزد اظهار کرد: در شرایط تحریم دشمنان با توکل بر خدا تا حدی پیشرفت کردیم که هیچ قدرتی در منطقه قابل رقابت و مقایسه با ما نیست.
وی با اشاره به شیوع کرونا در زمان تحریم افزود: ماجرای شیوع کرونا مانند هشت سال دفاع مقدس است که در بدو شروع امکانات ما محدود بود ولی با کمک دلسوزانه و جهاد مومنانه مردم وضعیت ما در کرونا نسبت به کشورهای پیشرفته خیلی بهتر است.
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان یزد این بیماری را آزمایش الهی دانست و تاکید کرد: مردم ما در این آزمایش سربلند شدند و وفاداری خود را به نظام نشان دادند که در این میان تلاش بانوان مثال زدنی بود و مانند هشت سال دفاع مقدس که در پشت جبهه فعالیت داشتند الان هم در موضوع تولید ماسک و تجهیزات حرف اول را زدند.
وی با بیان اینکه یکی از ضعف های ما ثبت خاطرات رزمندگان دفاع مقدس است، گفت: در موضوع کرونا نباید این اتفاق رخ دهد و تاکید مقام معظم رهبری هم بر ثبت خاطرات دوران شیوع این بیماری به طور کامل است چراکه این خاطرات، ارزشی است که باید ماندگار شود.
سرهنگ زارع افزود: اداره کل حفظ آثار و  ارزش های دفاع مقدس طرحی به نام خاطرات خود را جاودانه کنیم دارد تا این موضوع محقق شود و هم اکنون نیز خاطراتی از استان و کشور برای ما ارسال شده است.
وی با اشاره به شیوع بیماری کرونا و سالگرد آزادی خرمشهر تصریح کرد: امسال در فضای مجازی برنامه هایی اعم از مسابقه دلنوشته ایثارگری با موضوع سلامت، روایتگری و شب شعر ، یادمان و یادواره شهدای استان ، یادواره شهدای عملیات بیت المقدس، تجلیل از فرماندهان عملیات بیت المقدس، تجلیل از رزمندگان سلامت با محوریت پیشکسوتان دفاع مقدس، کتابخانه اینترنتی و راهیان نور مجازی را برگزار خواهیم کرد.
وی اظهار داشت: به این مناسبت از دستگاه های استان درخواست شد تا ۱۰ شب با عنوان شب های طلایی  هر دستگاه به صورت زنده از آپارات و اینستاگرام به ارایه دستاوردها در این ۴۰ سال بپردازد.
سرهنگ زارع در خصوص موزه دفاع مقدس با بیان اینکه بهترین موزه دفاع مقدس کشور در یزد به لحاظ فضا وجود دارد؛ گفت:  این موزه باید از نظر محتوایی تقویت شود ولی به لحاظ اینکه کار هنری در کشور زمان بر و هزینه بر است اعتباراتی از سفر رییس جمهور محترم و رهبر معظم انقلاب تامین شد.
مدیر کل حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس استان یزد همچنین به چاپ کتاب و تدوین کتاب صوتی در این اداره کل اشاره کرد و گفت: ۵۰ عنوان کتاب در دستور کار داریم که به نقش زنان و روحانیت در دفاع مقدس پرداخته است.

۴۶

کد خبر 1391180

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =