ضریب نفوذ شبکه های ارتباطی در روستاهای لرستان به ۸۶ درصد رسید

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات لرستان گفت:‌ ضریب بهره‌مندی روستاهای استان از شبکه‌های ارتباطی ۸۶ درصد است.

به گزارش خبرآنلاین از لرستان، «شهاب حیدری» افزود:  انتظار می ورد با طرح های در دست اقدام این رقم به زودی تبدیل به پوشش صد درصدی شود.

وی اظهار کرد: بیش از یک میلیون و ۴۲۲ هزار مشترک پهن باند ثابت و سیار با ضریب نفوذ ۸۰ درصدی در این استان وجود دارد که این آمار نسبت به سال گذشته رشد قابل توجهی داشته است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات لرستان عنوان کرد: از تعداد ۲ هزار و ۹۸۵ روستای این استان ۲ هزار و ۵۴۰ روستا دارای ارتباط است که انتظار می‌رود با توجه به اهمیت کاهش شکاف دیجیتال بین مناطق شهری و روستایی، به‌زودی شاهد دسترسی ۱۰۰ درصدی کامل و تحت پوشش قرار گرفتن تمام مناطق این استان به شبکه‌های ارتباطی باشیم.

حیدری در بخش دیگری از صحبت هایش به بهره‌مندی ضریب نفوذ ۱۳۸ درصدی شبکه تلفن همراه در استان اشاره کرد و گفت: این آمار نشان‌دهنده این است که تعدادی از شهروندان استان دارای چند سیم‌کارت فعال هستند و به‌صورت همزمان از خدمات اپراتورهای مختلف استفاده می‌کنند.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات لرستان افزود: این آمار به تفکیک برای اپراتور اول ۷۶ درصد، اپراتور دوم ۵۶ درصد و اپراتور سوم ۶ درصد است که این ارقام بیانگر فعالیت گسترده سه اپراتور در سطح است.

وی بیان کرد: اکثر نقاط لرستان به اینترنت پرسرعت دسترسی دارند.

۴۶

کد خبر 1391193

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =