گلایه چمران از حملات تند آقاتهرانی به قالیباف/شورای ائتلاف فعال است

عضو شورای ائتلاف اصولگرایان بااشاره به افشاگری‌های اخیر آقاتهرانی علیه قالیباف می‌گوید: زمانی که بحث انتخابات است صحبت‌هایی پیش می‌آید، ولی رسانه‌ای کردن موضوعات علیه یکدیگر و بدگویی کردن، کار درستی نیست. وقتی افراد می‌توانند از نزدیکی با یک تلفن حرفشان را بزنند و مسائلشان را حل کنند، چرا آن را رسانه‌ای می‌کنند؟

به گزارش خبرآنلاین، مجلس یازدهم از نظر حواشی مربوط به انتخاب رئیس، یکی از پرحاشیه‌ترین مجالس ادوار اخیر شده است. «یک صندلی» که خواهان زیادی دارد؛ ولی مدعی اصلی آن یعنی قالیباف تاکنون بارها در انتخابات ریاست جمهوری ناکام مانده است و حالا امید زیادی به تکیه زدن بر صندلی ریاست این قوه را دارد.

سفرهای استانی و رایزنی‌های گسترده در میان منتخبان مجلس یازدهم، از جمله تلاش های این روزهای سردار اصولگراست تا شاید بتوانند در مقابل رقبایی که برخی نیز دست به ائتلاف زده اند قدعلم کند. اما آیا میرسلیم به نفع کاندیدای ائتلافی پایداری ها و دولتمردان احمدی نژاد کنار خواهد رفت؟ شورای ائتلاف حامی کدام کاندیداست؟ ماجرای افشاگری و حملات تند دبیرکل جبهه پایداری علیه قالیباف چه بود؟

سوالاتی که با مهدی چمران، چهره شاخص شورای ائتلاف و فعال سیاسی اصولگرا در میان گذاشتیم. او از اظهارات اخیر آقاتهرانی گلایه دارد و معتقد است نباید همه چیز را رسانه ای کرد. او برخلاف ادعاها مبنی بر تمام شدن عمر شورای ائتلاف می گوید این شورا فعال است اما قرار نیست نقشی در انتخاب رئیس مجلس ایفا کند.

در ادامه مشروح گفت‌وگوی خبرآنلاین با مهدی چمران را می‌خوانید؛

****

آقای چمران! نظر شما درباره جلسه پنج‌شنبه و جمعه اصولگرایان برای انتخاب گزینه‌های نهایی رقابت کرسی ریاست مجلس چیست؟ آقایان میرسلیم، حاجی بابایی و قالیباف،آیا کارآریی لازم را برای ریاست مجلس دارند و می‌توانند از پس این مسئولیت بربیایند؟

هرکسی به اندازه توانش کارآیی دارد و قطعا نامزدهای ریاست مجلس هم در خودشان توانمندی لازم را سراغ دارند و بر اساس آن توانمندی تصمیم گرفته اند که برای این مسئولیت نامزد شوند.

نظرتان درباره دوگانه حاجی بابایی - قالیباف برای کرسی ریاست مجلس چیست؟

آقایان نیکزاد و حسینی خودشان چنین تصمیمی گرفته‌اند که به نفع یکی از نامزدهای ریاست مجلس، یعنی آقای حاجی بابایی کناره گیری کنند. این تصمیم را هم اعلام کرده اند و کسی در این تصمیم دخیل نیست، در واقع خودشان به تفاهم رسیده‌اند.

پیشگو نیستم که کناره گیری میرسلیم را پیش بینی کنم اما....

با توجه به نشست هایی که پیش از نشست روز پنج شنبه، میرسلیم با طیف پایداری و وزرای احمدی نژاد داشت، فکر می کنید به این تفاهم بین این وزرا تن بدهد و کناره گیری کند؟

من از هم اکنون نمی توانم در این باره پیش بینی داشته باشد.یک نوع رقابت بین برخی افراد شکل گرفته است و چند نفری این توانمندی را در خود دیده اند و می خواهند رقابت سالم و دوستانه‌ای برای ریاست مجلس داشته باشند. این چیز بدی نیست.

اینکه آقای میرسلیم در این باره کناره گیری بکند یا نکند، به خودش مربوط می شود. من پیشگو نیستم که درباره آینده و تصمیم آقای میرسلیم پیش بینی کنم. حدسیاتم در این باره برای خودم است و نمی توانم به شما بگویم.

اظهارات اخیر آقاتهرانی علیه قالیباف کار خوبی نبود

نظرتان درباره صحبت ها و افشاگری اخیر آقاتهرانی علیه قالیباف، چیست؟ 

به نظرم این رفتار آقای آقاتهرانی کار خوبی نبود و نباید صحبت ها این چنینی مطرح می شد. زمانی که بحث انتخابات است، صحبت هایی علیه افراد پیش می آید، ولی رسانه ای کردن موضوعات و علیه یکدیگر بدگویی کردن، کار درستی نیست. وقتی افراد می توانند از نزدیک و چهره به چهره یا با یک تلفن و تماس حرفشان را بزنند و مسائلشان را حل کنند، رسانه ای کردن موضوعات به نظرم کار شایسته ای نیست.

صحبت های اقاتهرانی علیه قالیباف تاثیر منفی زیادی ندارد

این افشاگری‌ها چقدر می‌تواند آسیب‌زننده باشد و فضا را علیه قالیباف و سبد رای او در مجلس تحت تاثیر قرار دهد؟

در واقع اینکارها تاثیرزیادی در ایجاد تنش در فضای رقابتی فعلی ندارد. چرا که در یک فضای رقابتی ممکن است افراد یکسری حرف ها را علیه یکدیگر بگویند. فضای فعلی متشنج نیست و نمی تواند تاثیر منفی زیادی داشته باشد.

شورای ائتلاف نقشی در انتخابات رئیس مجلس ندارد

شورای ائتلاف اصولگرایان چرا فعالیتش کم شد؟ 

قرار نبوده است که چنین اقداماتی مثل انتخاب رئیس مجلس با تصمیم شورای ائتلاف باشد و آنها در این باره حضور داشته باشند. این کار نمایندگان مجلس است و قرار نیست شورای ائتلاف در این امور مربوط به نمایندگان مشارکت و حضور داشته باشد.

شورای ائتلاف هنوز فعال است

می خواهم بدانم آیا دوره و عمر این شورای ائتلافی تمام شده است، یا پشت صحنه فعال است و اثرگذاری دارد؟

این شورا فعال است، ولی بعد از این باید فعالیتشان را روی پشتیبانی و حمایت های علمی و تخصصی که نمایندگان مجلس به آنها نیاز دارند متمرکز کنند. از این به بعد باید بتوانند به عنوان یک منبع علمی آنها را حمایت کنند و فعالیت داشته باشند.

شورای ائتلاف دخالت سازمانی و مستقیم در امور مجلس نخواهد داشت

گفته می شود چون تمایل شورای ائتلاف به سمت حمایت از قالیباف است به همین دلیل احمدی نژادی‌ها وپایداری‌ها اصرار دارند بگویند که شورای ائتلاف دوره اش تمام شده است و نباید دخالتی در امور داشته باشد.

البته همانطور که گفتم موضوعات از این به بعد به خود نمایندگان مجلس مربوط است و اینطور نخواهد بود که شورای ائتلاف دخالت سازمانی و مستقیمی داشته باشد و مثلا بنشینند و درباره مسائل مجلس تصمیم بگیرد. البته ممکن است به صورت خصوصی درباره مسائلی رایزنی کند، ولی در این صورت هم بحث شخصی است و مبحث گروهی و شورایی نخواهد بود.

17۲۷۲۱۵
 

کد خبر 1391294

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 20
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۱۷:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۳
  6 2
  خدارحمت کنه شهیدچمرانوهمیشه بایک چهره دیده شد.
 • IR ۱۷:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۳
  0 4
  اقای مهندس چمران شما در حق اقای مرتضی اقا تهرانی کم لطفی نکنید ایشان استاد اخلاق بودند و سیر سیاسی ایشان از اخلاق است . ولی نمیدانستند که در سیاست و حفظ قدرت اخلاق کیلو چند ؟
 • IR ۱۸:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۳
  2 0
  سکوت کنید
 • IR ۲۰:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۳
  4 2
  بالاخره باید هوای یکدگر باید داشته باشند
 • علیرضا IR ۲۰:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۳
  13 3
  این آقای مهدی چمران عزیز، چطور زمانی که گروههای تندرو و بی منطق، علیه حسن روحانی یا مطهری یا محمود صادقی یا بسیاری از اشحاصی که هم نظر با ایشان نیستند، بدگویی، تهمت و به بدترین شکل ممکن تخریب و توهینِ آشکار میکنند و از لحنی که لیاقت آن را دارند با بقیه سخن میگویند، زبان به دندان میگیرند و سکوت میکنند...حال ایشان را چه شده است که چنین منطقی شده‌اند
 • IR ۲۱:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۳
  16 2
  جنگ قدرت در برابر سفره های خالی ملت
 • US ۲۳:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۳
  1 8
  ما ملت حتی نماینده وریس مجلس ما باید مثل تفکر شهید سلیمانی را باید داشته باشند اول خدمت به خدا دوم با تقوا وخدا ترس برای خدمت به ملت شریف ایران از همه قشر ها ازفقیر تاغنی سوم کاملا درخط رهبر معظم انقلاب
 • سلطانی IR ۰۰:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۴
  2 8
  از وقتی اصلاح طلب ها در انتخابات مجلس شکست خوردن نمیدونید از عصبانیت چه کار کنه؟ فقط دنبال اینه که حاشیه های مجلس یازدهم را برجسته کنه.
 • IR ۰۱:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۴
  2 1
  خوبه آدم از قبل دیگران به نوایی و جایی برسه
 • من IR ۰۳:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۴
  2 1
  اقاتهرانی میدونه قالیباف رئیسه
 • IR ۰۳:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۴
  3 5
  تعجب از اصلاح طلبان
  • IR ۱۵:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۵
   5 1
   دقیقا میشه ربط اصلاح طلبان رو بگی این وسط
 • IR ۱۴:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۴
  10 1
  همشون با رای قالیباف راهی مجلس شدن
 • ناشناس IR ۱۶:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۴
  10 1
  هنوز یادمان نرفته ات که جنابعالی آقای چمران . در شورای شهر تهران . سکوی پرش احمدی نژادبه ریاست جمهوری شدید . همین برای کارنامه سیاه شما کافی است .
  • IR ۱۵:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۵
   10 0
   لایک
 • IT ۲۱:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۴
  2 0
  عصبانی نباش
 • IR ۰۰:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۵
  0 4
  چرا الکی نام احمدی نژادرا وسط می کشید؟؟؟؟ احمدی نژاد نه از کسی حمایت کرد ونه اینها مریداوهستند. نیکزاد خودش گفت که حتی به احمدی نژاد رای نداده ورئیس ستاد اقای رئیسی بود. حاجی بابایی هم همینطور.
 • علیرضا دیدبان IR ۰۸:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۵
  2 0
  همیشه همین طور است تا بخود بیایی وقت رفتن است ؟ چون همیشه دعوا بر سر صندلی ریاست هاست
 • IR ۱۵:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۵
  1 2
  پیشگویی نداره میرسلی رای نداره قالیباف رئیسه
 • IR ۱۵:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۵
  2 2
  بدجوری هم زد تو برجک قالیباف