تولید ۲۰درصد کرومیت کشور در استان سمنان

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان گفت: ۲۰درصد کرومیت کشور در این استان تولید می شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان سمنان ، محمد فروهر با اعلام این خبر افزود: در استان سمنان هفت معدن کرومیت فعالیت می کند که سالانه ۲۰هزار تن ظرفیت استخراج اسمی این معادن می باشد.
وی تصریح کرد: تنوع مواد معدنی در باند جنوبی و شرقی استان بسیار بالا می باشد و ۸۴ معدن فلزی در این مناطق در حال فعالیت هستند.
معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان اظهار داشت: آهن ، مس ، طلا ، سرب و روی ، منگنز و کرومیت از مهمترین مواد معدنی موجود در استان می باشد که از مجموع ۸۴معدن فلزی استان ، ۳۹معدن بطور کامل فعال و ۴۵ معدن نیز در حال تجهیز می باشند.
وی با اشاره به وجود ذخایر غنی و متنوع معدنی در استان خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه منابع معدنی جز سرمایه های ملی می باشند نقش اساسی این منابع در توسعه پایدار و شکوفایی اقتصادی استان بدیهی می باشد.
محمد فروهر افزود: درحال حاضر با صدور ۶۲۶ فقره پروانه بهره برداری برای حدود۴۲ نوع ماده معدنی ، ظرفیت استخراج سالیانه معادن در استان سمنان بالغ بر ۲۳ میلیون تن می باشد.

46

کد خبر 1391298

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =