۲۳ نفر
۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۵
پاسخ شفاف بازیگر «پایتخت» به انتقادات

سیدامیر سیدزاده بازیگر سریال «پایتخت» باور دارد که باید به انتقادات پاسخ داد، هر چند که بیشتر مردم نقش حاجی مالکی را دوست داشتند و با آن ارتباط برقرار کردند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، سیدامیر سیدزاده در فصل ششم سریال «پایتخت» نقش نماینده مجلسی به نام حاجی مالکی را بازی می‌کرد. این بازیگر و تهیه‌کننده سینما درباره انتقاداتی که از ویژگی‌های نقش شخصیت حاجی مالکی شده بود، پاسخ شفافی دارد. یکی از این انتقادات این بود: «این نماینده که از پس راننده خودش برنمی‌آید، چطور می‌خواهد وکیل مردم باشد؟»

او در این باره گفت: «به این انتقادات باید پاسخ داد. اسلام دین جاذبه است نه دافعه و یک نماینده مجلس که به عنوان یک قانون‌گذار در مجلس حاضر است و باید در جریان مسائل و مشکلات مردم قرار بگیرد، باید آنقدر سعه صدر داشته باشد که قرار نیست در همان ابتدای کار با چند حرکت راننده‌اش او را اخراج کند.

باید همه چیز را تحمل کند، سعه صدر داشته باشد، هدف‌های راننده از این حرکت‌هایش را تجزیه تحلیل کند بعد تصمیم بگیرد. این پروسه زمان برد. بعضا یک نمادهایی هم نشان دادیم. نامه‌ای قرار است به نماینده مجلس برسد، بین ۲۰نفر جابجا می‌شود و در نهایت هم در جیب راننده نماینده قرار می‌گیرد و به دست او نمی‌رسد. این یک پیام است. نماینده به مجلس بدرقه راننده‌اش می‌رود ولی پای سفره شامش نمی‌ماند، این یک پیام است. اینها پیام‌هایی بود که متاسفانه به جای اینکه دوستان نگاه خودشان را به این چیزها معطوف کنند، ایراد گرفتند که نماینده منفعل و بی‌دست و پا است و ...

این‌ها همه در جایگاه خودش قابل دفاع بود و در جاهایی که مردم از خود من درباره این نقش می‌پرسیدند و حتی در یک مصاحبه با یک رسانه خارجی گفتم که نماینده نشانگر هویت فرهنگی جامعه و مردم و نهادی که در آن زندگی می‌کنیم است. اگر قرار بود من در همان ابتدای کار با سختی و تندی با راننده‌ام برخورد کنم، دیگر نقش حاجی‌مالکی که در قسمت سیزدهم آن برخورد را می‌کند که برای مردم هم دلنشین می‌شود را نمی‌دیدید. باید تمام این مسائل می‌گذشت شما اتفاقات را می‌دیدید تجزیه تحلیل می‌کردید تا به برخورد مناسب در قسمت سیزده برسیم. امیدوارم اگر ایرادی هم بوده با نقد درست بپذیریم و اصلاح کنیم.»

در گفتگوی خبرآنلاین با سیدامیر سیدزاده بحث‌های گوناگونی مطرح شد که می‌توانید تمامش را در «سیدزاده:بدجوری تنابنده را اذیت کردند،ولی امیدوارم«پایتخت۷»را بسازد» بخوانید.

۲۴۱۲۴۱

کد خبر 1391321

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 1
 • دشمن داعش RO ۱۹:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۳
  6 1
  سلام ایفای نقش بی بدیل آقای سیدزاده در کارکتر آقا مالکی نماینده مجلس، در خور توجه میباشد. یکی از دوستانم که از یک وزارتخانه آموزشی به دفتر نماینده مجلس مامور شده بود، طی 9 ماه حضور در دفتر تهران این نماینده به امور اداری و فرهنگی این نماینده مجلس رسیدگی می‌کرد و حتی امور آماده سازی نشریه ماهنامه وی را در خلال کارهایش انجام می‌داد. اما زمانیکه این عضو دفتر نماینده اقدام به انتقاد و پیشنهادات کاری وی نظراتی را مطرح کرد، موجب ناراحتی نماینده مذکور شد و عذر این فرد مامور شده را بعد حدود 9 ماه خواست و با این بهانه که تابستان شما اداره ات تعطیله، شما برو از منزل خودت کارهایم را پیگیری نما. و این نشان از پایین بودن ظرفیت انتقاد پذیری برخی از مسئولین را می‌رساند که تحمل پیشنهادات سازنده را ندارند. بهر حال، دیدن و شنیدن مالکی در این سریال، دقیقن یک نماینده مجلس را به ذهن بیننده، تداعی می‌کرد. با تشکر از رسانه ملی و سازندگان این سریال اجتماعی، ما منتظر پایتخت 7 می‌باشیم.
 • امیر علی مرادی RO ۱۶:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۴
  0 0
  خوب