تامین ۳۲هکتار زمین برای اجرای طرح اقدام ملی مسکن

مدیرکل راه و شهرسازی استان قزوین گفت: مجموع زمین‌هایی که برای طرح اقدام ملی اختصاص پیدا کرده بالغ بر ۳۲هکتار هست که در اکثر شهرهای استان زمین های مورد نظر را تامین کردیم.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ ابراهیم مبارک قدم، مدیرکل راه و شهرسازی استان قزوین در جلسه 
ویدئو کنفرانسی با معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی در خصوص بررسی وضعیت پیشرفت طرح اقدام ملی مسکن در استان ها، با ارائه گزارشی از وضعیت استان قزوین، بیان کرد: در بحث تامین زمین ما حوزه قزوین و محمدیه را یکی در نظر گرفته و از ظرفیت اراضی موجود در ناحیه شهری مهرگان استفاده کرده‌ایم.
مبارک قدم افزود: از کل برنامه ابلاغی، برای ۱۹شهر استان در ۱۱شهر زمین تامین شده و مجموعا در شهرهای بالای ۱۰۰هزار نفر ۲۵۰۰واحد مسکونی زمین تامین شده است.
او تصریح کرد: میزان زمین تامین شده برای احداث کل پروژه‌ها ۳۱۸۳واحد مسکونی است که تا پایان اردیبهشت ماه از طرف این اداره کل تامین شده است.
مدیر کل راه و شهرسازی بیان کرد: با توجه به شیوه نامه های ابلاغی بنا داریم دو پروژه نیمه تمام مسکن مهر که دچار مشکلاتی بوده اند را به طرح اقدام ملی مسکن انتقال دهیم تا با استفاده از ظرفیت های این طرح این پروژه ها را نیز تکمیل نماییم که در صورت انجام این برنامه، مجموع ۸۲۲واحد مسکونی به طرح اضافه می شود.
مبارک قدم گفت: این تعداد به همراه ۳۱۸۳واحد مسکونی اختصاص یافته در مجموع ۴۰۰۵واحد مسکونی را شامل می شود که اداره کل راه و شهرسازی زمین آن را تامین کرده است.
او بیان کرد: ۸۵واحد مسکونی در شهر قزوین نیز در قالب مسکن محرومین توسط بنیاد مسکن آغاز شده و پی سازی آن به اتمام رسیده است.

این مقام مسئول افزود: مجموع زمین هایی که برای طرح اقدام ملی اختصاص پیدا کرده بالغ بر ۳۲هکتار هست که خوشبختانه در اکثر شهرهای استان ما توانستیم زمین های مورد نظر را طبق برنامه تامین کرده و فقط در دو سه شهر کمبود اساسی وجود دارد و  این آمادگی را داریم که متناسب با برنامه ابلاغی ظرفیت را بالا ببریم.
مدیر کل راه و شهرسازی یادآور شد: ۱۲۰۰واحد مسکونی در قالب تفاهم نامه ای بین اداره کل راه و شهرسازی و ستاد اجرایی فرمان امام در قالب کارگزاری در شهر قزوین امضا شده که نقشه های آن تهیه شد و در کمیسیون ماده ۵ سطح و سطوح سرانه ها متناسب با ضوابط شهرسازی دیده شد.
مبارک قدم ادامه داد: نقشه های فاز یک و دو تهیه شده و نهایتا تبدیل به تفاهمنامه احداث شده و در حال حاضر در مرحله صدور پروانه ساختمانی قرار دارد.
او افزود: برای ۴۰۰واحد مسکونی دیگر نیز ستاد اجرایی فرمان امام پیمانکار گرفته و آماده سازی این اراضی طبق تفاهم نامه ای که با سازمان ملی زمین و مسکن منعقد شده بر عهده اداره کل راه و شهرسازی بود که آماده سازی آن از اول اردیبهشت ماه آغاز شده و در دو فاز آماده سازی قرار است انجام شود و مقرر شده مرحله اول آن تا اواسط تابستان به اتمام برسد و به موازات آن احداث بنا هم در حال انجام است و  برای ۴۰۰واحد مسکونی در دو قسمت پیمانکار گرفته شده است.
مدیرکل راه و شهرسازی استان قزوین خاطرنشان کرد: تفاهم های مورد نیاز با شهرداری و سازمان نظام مهندسی در خصوص تخفیف های ۵۰درصد در زمان صدور پروانه ساختمانی و تقسیط در دو سال و همچنین تخفیف در سازمان نظام مهندسی نیز انجام شده و از این باب مشکلی نیست و به زودی ناظران پروژه معرفی و پروانه ساختمانی هم صادر می شود.

۴۶

کد خبر 1391334

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =