رعایت گردش کار صدور پروانه در حریم شهرها الزامی است

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراها گفت: شهرداری ها ملزم به رعایت فرآیند گردش کار صدور پروانه در حریم شهرها هستند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ مصطفی صالحی، مدیرکل دفتر امور شهری و شوراها در جلسه ای که پیرامون بررسی موضوعات مرتبط با گردش کار کارگروه امور زیربنایی، فرآیند بررسی طرح ها و تقاضاهای مطروحه برگزار شد، ضمن بیان لزوم حل مشکلات طرح‌های جامع شهرها بیان کرد: شهرداری‌ها ملزم به رعایت فرآیند گردش کار صدور پروانه در حریم شهرها هستند.
او تاکید کرد: صدور پروانه در حریم توسط شهرداری ها و خارج از حریم توسط سازمان همیاری شهرداریهای استان در سامانه پنجره واحد سرمایه گذاری با آموزش کاربرهای مراجع مربوطه صدور پروانه در امر سرمایه‌گذاری در حوزه‌های مختلف باعث تسهیل در فرآیند روند اخذ پروانه ساخت و استعلامهای دستگاه متولی باشد.
صالحی اظهار امیدواری کرد که تسریع در گردش کار و اخذ استعلامات می تواند با حذف مراجعات حضوری متقاضیان در دستگاه‌های اجرایی و شهرداری‌ها باعث کاهش  و حذف بروکراسی اداری و افزایش سلامت اداری در استان شود.
او در ادامه پایش وضعیت پروانه ها و پیگیری متقاضیان را مهم دانست و افزود: دستگاه متولی بر اساس ابلاغیه‌های شورای برنامه ریزی استان در اولین فرصت زمانی نسبت پاسخ استعلام های اقدام نمایند و در این خصوص شهرداری ها برای خدمات رسانی به مردم آمادگی اجرای آن و کاهش زمان صدور پروانه را دارند.
مدیرکل دفتر امور شهری و شوراها در پایان خاطر نشان کرد: در سال جهش تولید همه اقدامات باید در راستای افزایش فعالیتهای کسب کارها انجام شود.

۴۸

کد خبر 1391347

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =