برداشت گل محمدی از مزارع کشاورزی قزوین آغاز شد

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: عملیات برداشت گل محمدی از سطح ۹۶هکتار از مزارع کشاورزی این استان آغاز شده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ علی اکبری، مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین با اعلام این خبر پیش بینی کرد: در سال جاری ۷۱تن گل محمدی از این مزارع برداشت شود.
او اظهار کرد: از این میزان اراضی کشاورزی که به زیرکشت گل محمدی رفته  ۴۰هکتار به صورت نهال و  ۵۶هکتار به صورت بارور است.
اکبری تصریح کرد: این میزان سطح زیر کشت در سال جاری نسبت به سال گذشته نزدیک به دو برابر شده و کشاورزان نیز رغبت بیشتری به افزایش سطح زیر کشت این محصول دارند.
او ارقام کشت شده گل محمدی در مزارع کشاورزی را؛ ارقام جدید و پایه های شناسنامه دار ، رقم یزد ۹۴ و کاشان ۹۳ ذکر کرد که از نظر گل دهی و  میزان طول گل ؛  گلبرگ بیشتری را تولید می کنند.
اکبری مناطق مستعد و مناسب کشت این محصول در استان را ؛ شهرستان های قزوین (کوهین و الموت )، بوئین زهرا، آوج، آبیک و البرز ذکر کرد.
این مقام مسئول به اهمیت مزایای کشت این محصول اشاره کرد و یاد آور شد: از گل محمدی در صنایع داروسازی، عطر سازی، رنگرزی، مواد غذایی و بهداشتی، شیرینی و عرقیات سنتی استفاده می شود.
به گفته مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان؛ به منظور حمایت از کشت گیاهان دارویی و گل محمدی در قالب طرح احداث باغ در اراضی شیبدار سالانه بین ۲۰ الی ۳۰هکتاربا توجه به اعتبارات موجود جهت کمک به احداث باغ  گل محمدی به شکل یارانه نهال به متقاضیان ارائه می شود.

46

کد خبر 1391354

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =