نبود تعامل بین بخشی در خوزستان ریشه‌کنی کرونا را به تاخیر می‌اندازد

ایرنا نوشت ؛ نماینده وزیر بهداشت در امور اجرائی کرونا در خوزستان گفت: در صورت تقویت نکردن تعامل بین بخشی، روند درمان و ریشه‌کنی کرونا در استان به تاخیر می‌افتد.

 دانشگاه علوم پزشکی اهواز، دکتر علیرضا افشار در نشستی با هیات امنای دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز و روسای دانشکده های علوم پزشکی شهرستانهای آِبادان، دزفول، بهبهان و شوشتر در محل سالن جلسات دانشگاه علوم پزشکی اهواز بیان کرد: آنچه که در طول این یک هفته حضور در خوزستان شاهد بودم، تلاش شبانه روزی مسوولان و رییس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز  و در کنار آن سایر دانشکده های علوم پزشکی استان است.
وی ادامه داد: کادر درمان خوزستان بیش از توان خود وقت گذاشتند تا کمترین تلفات در استان را شاهد باشیم، که حاصل این تلاش ها کاهش شاخص مرگ و میر نسبت به معدل های کشوری است. 

افشار افزود: در عین حال باید ناوگان بهداشتی و درمانی استان را تقویت کرد و  سایر دستگاه های اجرائی به کمک دانشگاه علوم پزشکی بیایند و با تعامل بین بخشی فعالتر در مورد فاصله گذاری هوشمند و وظایف اجتماعی نهایت همکاری صورت گیرد.
نماینده وزیر بهداشت در امور اجرائی کرونا در خوزستان با اشاره به قدمت و فرسودگی ساختارهای فیزیکی بهداشت و درمان استان افزود: اینجانب با امانتداری کامل، مشکلات حوزه بهداشت و درمان استان را به شخص وزیر بهداشت و مسوولان امر در وزارت بهداشت منتقل می کنم تا نگرشها به استان تعدیل و برنامه مدونی برای کمک به ناوگان های  بهداشتی درمانی استان تدوین شود.

افزایش آمار ابتلا به کرونا در ۲ هفته اخیر در خوزستان باعث شد شورای تامین استان در ۲ مرحله از تاریخ ۲۲ تا ۲۹ اردیبهشت ماه و یکم تا پنجم خرداد ماه ادارات و بازار را در استان تعطیل اعلام کند.

مدارس خوزستان نیز برخلاف استان های دیگر در تاریخ ۲۷ اردیبهشت بازگشایی نشد.

۴۶

کد خبر 1391370

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =