تست و تمرین بازیکنان پرسپولیس در روز نخست تمرینات

سایت باشگاه پرسپولیس نوشت: بازیکنان تیم فوتبال پرسپولیس در نخستین روز از آغاز تمرینات این تیم، تست بدنی و نیز تمرینات سبک پشت سر گذاشتند.

تیم فوتبال پرسپولیس آخرین بار روز جمعه 23 اسفند 1398، تمرین خود را پس از جلسه‌ای که با اعضای هیئت‌مدیره داشت، انجام داده بود. از آن روز پس با توجه به شدت گرفتن بیماری کرونا و با دستور ستاد ملی مبارزه با این بیماری، تمرینات سرخپوشان تعطیل شد. این تعطیلی 70 روز به طول انجامید و سرخپوشان امروز (شنبه) بار دیگر ورزشگاه شهید کاظمی را از هیاهوی خود و نفس‌های خود پُر کردند.

بازیکنان امروز در حالی در محل تمرین حاضر شدند که می‌شد برق نگاه و هیجان آنها را پس از دیدن همدیگر و زمین چمن مجموعه، به خوبی مشاهده کرد. آنها با دیدن یکدیگر از دلتنگی برای هم و برای فوتبال سخن می‌گفتند. احوال‌پرسی‌های گرم و البته با رعایت پروتکل‌های بهداشتی.

بازیکنان گروه اول متشکل از کمال کامیابی‌نیا، احمد نوراللهی، مهدی شیری، امید عالیشاه، شجاع خلیل‌زاده، سعید حسین‌پور، آریا برزگر و امیرحسین بیات بودند که از ساعت 16 در زمین حضور پیدا کردند تا برنامه‌های در نظر گرفته شده از سوی کادر فنی را اجرا کنند.

به همین ترتیب حسین کنعانی‌زادگان، محمد نادری، مهدی عبدی، محمد انصاری، مهدی ترابی، امیر روستایی و ساسان زمانه گروه دوم را تشکیل می‌دادند که از ساعت 16:30 وارد زمین شدند و سید جلال حسینی، علیرضا بیرانوند، وحید امیری، سیامک نعمتی، محسن ربیع‌خواه، علی علیپور و احسان حسینی گروه سوم را تشکیل ‌دادند.

امروز همچنین تمام اعضای کادر فنی نیز حضور داشتند و کریم باقری که در روز نمونه‌گیری حاضر نبود، با گواهی معتبر سلامت در محل تمرین حاضر شد.

یحیی گل‌محمدی و همکارانش پیش از برنامه‌ریزی برای تمرینات سنگین آماده‌سازی، امروز را به ارزیابی شرایط بدنی بازیکنان جهت بررسی میزان فشار تمرینی که باید به اعضای تیم وارد شود، اختصاص دادند. البته این مسئله باعث نشد که بازیکنان در اولین روز حضور، بدون تمرین ورزشگاه را ترک کنند.

برنامه امروز برای هر گروه با تست آغاز می‌شد. بازیکنان پس از گرم کردن باید طبق برنامه کامپیوتری و هوشمند خواسته شده از آنها، مسافت‌های مختلفی را در زمان‌های مشخص طی می‌کردند. بازیکنان پس از پشت سر گذاشتن تست‌ها به بخش دیگری از زمین می‌رفتند تا کار با توپ مثل پاسکاری‌های کوتاه و کنترل را انجام بدهند. تست و تمرین هر گروه نیز یک ساعت به طول می‌انجامید.

پروتکل‌های بهداشتی هم سختگیرانه دنبال می‌شد که اولینِ آنها، عبور همه اعضای تیم و عوامل حاضر در محل تمرین از تونل ضدعفونی برای هر بار ورود به زمین یا رختکن بود.

۴۳۴۳

کد خبر 1391488

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =