۳ نماینده تاثیرگذار مجلس از نگاه کاربران خبرآنلاین /پس لرزه های چندساله سلفی گرفتن با موگرینی و آتش زدن برجام

کاربران خبرآنلاین درباره تاثیرگذارترین نمایندگان مجلس دهم نظرات متفاوتی را مطرح کردند اما بیشترین نظرات مثبت به عملکرد علی مطهری، محمود صادقی و پروانه سلحشوری بوده است.

به گزارش خبرآنلاین، مجلس دهم با تمام  نقاط مثبت و منفی خود به پایان رسید. مجلسی که از ۷ خرداد سال ۹۵ روی کار آمد و اصولگرایان، اصلاح طلبان و مستقلین سهمی به نسبت برابر داشتند و اقدامات مهمی در ۴ سال گذشته انجام شد، برخی اقدامات و انتظارات نیز در این مجلس به سرانجام نرسید.

در چهارسال گذشته فارغ از حواشی که مجلس با آن درگیر بود از رد صلاحیت‌های گسترده نمایندگان توسط شورای نگهبان، آتش زدن برجام، توزیع شبنامه، سلفی گرفتن های جنجالی و ...با تلاش‌های مثبتی چون طرح سه فوریتی «اصلاح قانون اقدام متقابل در برابر اعلام سپاه پاسداران به عنوان سازمان تروریستی توسط ایالات متحده آمریکا»، شناسنامه دار کردن کودکانی که مادر ایرانی دارند، طرح تقلیل مجازات تعزیری، قانون توسعه و اشتغال پایدار، قوانین رفع موانع تولید و ... همراه بود.

عمر مجلس دهم با همه متن و حواشی اش هفته گذشته به پایان رسید. بر همین اساس  خبرگزاری خبرآنلاین از کاربران محترم خود پرسیده بود؛ «به نظر شما تاثیرگذارترین نمایندگان مجلس دهم(در تهران و شهرستانها) چه کسانی بودند و چرا؟». پاسخ‌هایی که کاربران به این سوال دادند قابل توجه بود. 

صادقی و مطهری یه ذره نماینده بودند

اکثر کاربران خبرآنلاین، محمود صادقی، علی مطهری، پروانه سلحشوری را تاثیرگذارترین نماینده پارلمان دهم دانستند. مثلا کاربری نوشت:« محمود صادقی چون در تلاش برای حقوق همه مردم و در برخی مواقع منافع خاص بود.» بهنام نیز نوشت:« بی شک علی مطهری مدرس زمان... خدا شهید مطهری را رحمت کند با این فرزند بزرگوارش.»

احسان کاربر دیگری بود که نوشت:« بجز بهرام پارسایی، پروانه سلحشوری، محمود صادقی و کمی هم مطهری و پزشکیان مگه نماینده دیگه ای هم داشتیم تو مجلس؟» فرد دیگری هم که نامش را منتشر نکرده بود در پاسخ به احسان نوشت:« در مجلس بعدی همین‌ها را هم نخواهیم داشت.»

صفدر بدخشانی کاربر دیگری بود که نوشت:« دکتر محمود صادقی جسارت در انعکاس بخشی از فسادها.» سجاد نیز نوشت:« بله .خانم دکترسلحشوری یکی از فعال ترین نمایندگان مجلس دهم بودند.» ایرانی کاربر دیگری بود که از علی لاریجانی به عنوان نماینده تاثیر گذار نام برد و نوشت:« لاریجانی، مردی‌ کم ‌حاشیه، میانه‌رو،‌ منطقی ‌و با مدیریت‌ مناسب ‌بود. امیدوارم‌ در ریاست‌جمهوری ‌ببینیمش»

فرد دیگری هم که نامش را منتشر نکرده بود، برای خبرآنلاین نوشت:« آقایان دکتر مطهری و دکتر صادقی از بیدارترین و آزاده ترین مجلسی هایی بودند که نه تهدید و نه تطمیع نتوانست سبب بشه که از دفاع ازحقوق ملت و دفاع از اسلام واقعی دست بردارند.» کاربر دیگری نیز نوشت:« صادقی و مطهری به نسبت بقیه یه ذره "نماینده" بودن.»

سعید نیز نوشت:« درود خداوند بر خانم سلحشوری که با شجاعت تمام و بدون ترس و دلهره حرف دل مردم ایران را بدون هیچ ملاحضه کاری هایی که معمولا در بین مجلس نشینان متداول است. از تریبون مجلس فریاد زد خانم پروانه سلحشور واقعا کم نظیر بودید. نام شما در تاریخ ایران جاودانه خواهد ماند. نماینده واقعی فقط شما بودید. امیدوارم خداوند به شما توفیق خدمت به مردم بزرگوار و ریشه دار ایران را در سایر امور مملکت عنایت فرماید. سلامت و پایدار باشید.»

مجلس تاثیرگذاری نداشتیم

تعداد دیگری از کاربران هم از عملکرد مجلس دهم انتقاد کرده و پارلمان را بی تاثیر خواندند. حسنعلی نوشت:« به نظرم مجلس در مجموع مجلسی در تراز راس امور کشور نبود. به جز رئیسش که به نظرم اقای لاریجانی در تموم شرایط تلاش مضاعفی برای حفظ کلاس مجلس و کار قانونگذاری و از همه مهمتر کنترل تندروها داشت و در نهایت نام نیکی از خود در این جایگاه بجای گذاشت.» 

فردی هم در پاسخ به حسنعلی نوشت:« تعدادشون زیاده، نمیشه اینجا همه را نام برد. یه مورد بود که در کار واردات از بیرون به صحن علنی بود، به نظرم خیلی تاثیر گذار بود. یه سری هم بودند با خانم موگرینی سلفی های تاریخی و فراموش نشدنی می انداختند. یه عده هم بودند فندک به دست برجام آتش می زدند، یه سری هم در گوشی هاشون عکس دختر خوشگله نشون هم می دهند... این همه تاثیر گذاری کم نیست.»

 نام کاربر دیگری بود که برای خبرآنلاین نوشت:« نماینده ها همه تو فکر خودشون هستند و هیچ تاثیری در زندگی ما ندارند بهتره یک نگاه به وضع زندگی مردم و قیمت سکه و ماشین و دلار و بقیه مایحتاج مردم بندازید متوجه میشید بودن و نبودن آنها هیچ فرقی نمی کنه.»

دادخواه نیز نوشت:« اثرات مجلس دهم گرفتن عکس سلفی و چند بار چرخیدن دور صحن مجلس و مشت محکم به دهان استکبار زدن و چندین استیضاح و تحقیق و تفحض الکی این ست کارنامه مجلس دهم و چند نماینده هم چند شعار الکی تبلیغی از خود در کردن.» فرد ناشناسی هم در پاسخ به دادخواه نوشت:« اگر تمام فعالیت ها را نگوئید در حق نمایندگان جفا کردید پس نشون دادن عکس دختر خوشگل ها به همدیگر و گلابی خوردن و اتیش زدن برجام بی فرجام چی؟»

مازیار هم نوشت:« کلا مجلس تاثیرگذاری نداشتیم و نماینده ای هم نداشتیم که تاثیر گذار بوده اند.»

۲۷۲۱۵

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1391837

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =