مذاکراتی جدید با شورای نگهبان برای برگزاری انتخابات الکترونیک

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: رئیس مرکز توسعه دولت الکترونیک، فناوری اطلاعات و آمار وزارت کشور از انجام اخذ رأی به صورت الکترونیکی خبر داد.

امیر شجاعان رئیس مرکز توسعه دولت الکترونیک، فناوری اطلاعات و آمار وزارت کشور در گفت‌وگویی، با اشاره به آخرین برنامه ریزی‌های صورت گرفته برای برگزاری انتخابات تمام الکترونیک، اظهارکرد: خوشبختانه در دوره اول انتخابات مجلس شورای اسلامی که در اسفند سال قبل برگزار شد، برای اولین بار شاهد هیچ رأی تکراری نبودیم. با توجه به اینکه مرحله دوم یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در ۲۱ شهریور امسال برگزار می‌شود، می‌خواهیم همین تجربیات را در زمینه انتخابات الکترونیک ادامه ‌دهیم و امیدواریم شاهد انتخابات با کیفیت باشیم. 

رئیس مرکز توسعه دولت الکترونیک، فناوری اطلاعات و آمار وزارت کشور،یادآور شد: به تازگی طبق مذاکراتی که با شورای نگهبان انجام دادیم، مقرر شد تا با تائید شورای نگهبان اخذ رأی هم به صورت الکترونیکی انجام شود؛به عبارتی فرد به جای اینکه رأی کاغذی در صندوق بیاندازد، بتوانند از طریق دستگاه و سیستم رأی خود را ثبت کند، امیدواریم بتوانیم با شورای نگهبان در این زمینه به توافق برسیم.

2323

کد خبر 1392122

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =