برق مشترکان کشاورزی همکار در برنامه های پیک بار تابستان به صورت رایگان است

چاه های آب کشاورزی، سهم قابل توجهی در مصرف انرژی برق و شکل گیری پیک بار استان داشته و نقش چشمگیری در برنامه های پیک سایی تابستان ایفا می کنند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان سمنان مدیرعامل شرکت توزیع برق استان با بیان مطلب فوق در نخستین جلسه شورای حفاظت از منابع آب و سازگاری با کم آبی استان گفت: این شرکت در حال حاضر به شش هزار و ۵۳۶ مشترک کشاورزی خدمات ارائه می نماید که دو هزار و ۷۱۱ اشتراک مربوط به چاه آب کشاورزی هستند و ۱۵ درصد سهم مصرف انرژی را به خود اختصاص می دهند.

سیدمحمد موسوی زاده با اشاره به برنامه های تشویقی مدیریت مصرف برق در بخش کشاورزی اظهارداشت: عدم استفاده از انرژی برق از یک تا ۳۰ روز و به ازای هرروز چهار ساعت از ۱۲ ظهر تا ۱۶ بعداز ظهر، در قبال هرروز همکاری، ۲۰ ساعت بقیه شبانه روز، مصرف برق رایگان می باشد.

وی تصریح کرد: عدم استفاده از انرژی برق به مدت ۳۱روز و هرروز چهار ساعت در ساعت های ۱۲ ظهر تا ۱۶ و همچنین به صورت ۲۴ ساعته و به مدت حداقل هفت روز در ماه، بخشودگی کامل صورت حساب برق مصرفی اشتراک های کشاورزی همکار در برنامه پیک بار تابستانی را به همراه دارد.

موسوی زاده با عنوان این که در راستای طرح فراسامانه اندازه گیری و مدیریت انرژی"فهام"، این شرکت تاکنون یک هزار و ۵۰ دستگاه کنتور هوشمند برروی چاه های آب کشاورزی نصب نموده افزود: به منظور اجرای برنامه های کاهش پیک بار تابستانی و اتوماسیون کنترل از راه دور، طرح تجهیز ۵۰۰ چاه کشاورزی به تابلوی قطع از راه دور هم دردست اقدام است.

وی با اظهار این که در برنامه کاهش اوج بار تابستان سال جاری، برای بخش کشاورزی ۱۰ مگاوات از سوی شرکت توانیر برای استان سمنان پیش بینی شده اضافه کرد: در سال گذشته ۱۰۰ مشترک کشاورزی با این شرکت همکاری داشته و مبلغ ۴۲۸ میلیون ریال پاداش همکاری در صورت حساب برق مصرفی آنان اعمال شده است.  

یادآور می شود: این نشست با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری و مدیران کل دستگاه های اجرایی عضو این شورا، در سالن مدیریت بحران استانداری سمنان تشکیل شد.

46

کد خبر 1392197

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =