آزمایش واکسن کرونا روی مردم استرالیا انجام شد/ جزییات

تسنیم نوشت: شرکت نواواکس که به دنبال ساخت واکسن ویروس کرونا است, در حال انجام نخستین آزمایش بالینی خود در کشور استرالیا است.

یک شرکت بیوتکنولوژی آمریکایی اعلام کرد که نخستین مرحله کارآزمایی بالینی واکسن ویروس کرونا با بیش از ۱۰۰ داوطلب در کشور استرالیا انجام شد.

پایگاه خبری "فوربس" نوشت, شرکت آمریکایی "novavax" که به تولید واکسن‌ بیماری های عفونی مشغول است, اعلام کرده که در تولید واکسن کرونا پیشرفت‌های گسترده ای داشته و نخستین آزمایش بالینی خود را در کشور استرالیا انجام داده است.

این برنامه آزمایشی با حضور  ۱۳۱ فرد سالم و بزرگسال بین ۱۸ تا ۵۹ سال در شهرهای "ملبورن" و "بریزبن" اجرا می‌شود؛ نتایج این آزمایش در ماه ژوئیه منتشر خواهد شد.

Novavax مستقر در مریلند یکی از چندین شرکت زیست فناوری است که برای تولید واکسن علیه ویروس کووید ۱۹ مسابقه می‌دهد؛ دو شرکت آمریکایی دیگر ، "Moderna" و "BioNTech" قبلاً آزمایشات بالینی واکسن ها را آغاز کرده اند.

"پل گریفین" متخصص بیماری های عفونی از مرکز "خدمات بهداشتی میتر" (Mater Health Services) در شهر "بریزبن" یکی از پژوهشگرانی است که بر آزمایش های بالینی مرحله نخست نظارت خواهد داشت؛ این مرحله در واقع نخستین گام در آزمایش انسانی واکسن بالقوه کروناویروس است.

۴۷۲۳۷

کد خبر 1392230

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =