دستگیری باند کلاهبرداری فروش خودرو در "شهرکرد"

رئیس پلیس آگاهی استان از شناسایی و دستگیری یک باند کلاهبرداری فروش خودرو با استفاده از آرم و علائم شرکت راین خودرو در شهرکرد خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ "یزدان حق پرست" در تشریح جزئیات این خبر گفت: در پی شکایت فردی که اظهار داشت با مراجعه به نمایندگی راین خودرو در فن آوران شهرکرد، جهت خریداری خودرو، مبلغ یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال پرداخت لیکن تاکنون خودروی دریافت نکرده و متوجه شده که نمایندگی فاقد مجوز است، رسیدگی به موضوع در دستور کار مامورین اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی استان قرار گرفت.
رئیس پلیس آگاهی استان اضافه کرد: مامورین در ابتدا با دستور قضایی از محل شرکت بازدید و تصاویر تابلو و تبلیغات شرکت را ضبط و پس از استعلام از شرکت خودروسازان راین در تهران، از جعلی بودن نمایندگی مورد نظر اطمینان حاصل کردند.
وی ادامه داد: با تلاش ماموران ۳ متصدی این نمایندگی جعلی فروش خودرو شناسائی و بعنوان متهم با هماهنگی قضائی دستگیر شدند.
این مقام انتظامی بیان داشت: در خلال رسیدگی به پرونده ۲ مورد کلاهبرداری مشابه با مبالغ ۶۶۰ و ۴۴۰ میلیون ریال نیز از متهمین کشف و هر ۳ متهم با ۳ فقره پرونده و در مجموع ۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون کلاهبرداری جهت سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی تحویل و قرار مناسب از نوع وثیقه برای آنان صادر شد.
سرهنگ "یزدان حق پرست" در پایان به شهروندان توصیه کرد که در زمان انجام خرید و فروش خودرو، پیش از پرداخت هرگونه وجهی به فروشنده، ابتدا از اصالت نمایندگی فروش، فروشنده خودرو و مدارک آن اطمینان حاصل کنند.

46

کد خبر 1392286

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =