آغاز خرید گندم در گلستان/ ۱۰ مرکز خرید پیش بینی شده است

سرپرست اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان گلستان از آغاز خرید گندم در استان خبرداد.

 به گزارش خبرآنلاین از گرگان ؛منصور صیادی اظهارکرد: طی سال زراعی جاری اولین محموله گندم در قالب خرید تضمینی براساس دستورالعمل های ابلاغی از سوی دولت از کشاورزان گلستانی خریداری شد.

وی افزود: اولین محموله خرید از مزارع شهرستان آق قلا برداشت و به مرکز خرید تضمینی سیلوی گرگان تحویل داده شد.

صیادی ادامه داد: قیمت پایه خرید تضمینی گندم در سال زراعی جاری ۲۵ هزار ریال برای هر کیلوگرم اعلام شده و این قیمت براساس پایه خرید با چهار درصد افت مفید و یک درصد افت غیرمفید است.

وی با بیان این که در فرآیند خرید گندم از استانداردهای ملی نمونه برداری و اندازه گیری افت استفاده می شود، گفت: حداکثر افت قابل قبول گندم جهت خرید تضمینی هشت درصد و همچنین حداکثر پنج درصد جهت افت غیرمفید رطوبت است.

صیادی بیان کرد: براساس پیش بینی های اعلامی از سوی سازمان جهاد کشاورزی استان انتظار می رود در سال جاری بیش از یک میلیون و دویست هزار تن گندم از بیش از ۳۵۵ هزار هکتار اراضی زیر کشت گندم در گلستان تولید شود.

سرپرست اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان گلستان گفت که ۱۰۰ مرکز خرید گندم در  سطح استان گلستان برای خرید تضمینی این محصول پیش بینی شده است.

صیادی اظهارکرد: استان گلستان از استان‌های پیشرو در امر تولید و خرید تضمینی گندم است و رتبه برتر خرید این محصول را در کشور به خود اختصاص می دهد.

وی عنوان کرد: با توجه به اینکه خرید تضمینی از طریق سامانه سیفا و استعلام از سامانه پهنه بندی جهاد کشاورزی صورت می گیرد از کشاورزان خواست تا در صورت عدم ثبت مشخصات در سامانه پهنه بندی در اسرع وقت نسبت به ثبت مشخصات در این سامانه اقدام کنند.

46

کد خبر 1392396

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =