توضیح یک مقام قضایی درباره ماجرای قتل دختر ١۴ ساله تالشی

ایرنا نوشت: معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گیلان درباره قتل دختر ١۴ ساله تالشی گفت: این پرونده به صورت ویژه رسیدگی می‌شود.

 جان احمد آقایی در ارتباط با انتشار خبری مبنی بر قتل یک دختر ۱۴ ساله در یکی از روستاهای شهرستان تالش افزود: ۲۸ اردیبهشت ماه این دختر همراه پسری ۲۹ ساله متواری می‌شود و یک روز پس از آن پدرش شکایتی با عنوان آدم ربایی در دادسرای شهرستان آستارا مطرح می کند.

وی ادامه داد: پرونده برای بررسی در دستور کار دادسرا قرار می‌گیرد.

آقایی افزود: با اطلاع رسانی دادسرا؛ پدر و مادر و بستگان دختر به دادسرا مراجعه می کنند و دختر را مورد تفقد و لطف قرار می‌دهند؛ بازپرس با مشاهده اینکه پدر از روی مهربانی و گذشت از اشتباه دختر چشم پوشی کرده است، وی را تحویل خانواده می‌دهد.

وی اظهار داشت: پدر دختر با ملاطفت و مهربانی که به خرج می دهد اعتماد بازپرس را جلب می کند و به همین دلیل بازپرس از تحویل وی به خانواده اطمینان خاطر داشته است  و با توجه به بررسی جمیع شرایط علتی برای تحویل ندادن دختر به خانواده اش در ان زمان وجود نداشته است.

وی همچنین برخی شایعات مطرح شده در فضای مجازی مبنی بر اعتیاد پدر دختر به مواد مخدر را رد کرد و گفت: اینکه گفته می‌شود این فرد به مواد مخدر اعتیاد داشته است، صحت ندارد همچنین پدر فاقد هرگونه سابقه کیفری بوده است.

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گیلان در تشریح چگونگی قتل افزود: پس از اینکه فرزند تحویل خانواده می‌شود آنها شب را در منزل یکی از بستگان در آستارا ساکن می شوند و شرایط کاملا معمولی و طبیعی بوده است ولی فردای آن روز به روستای خود بر می گردند و مشخص نیست آنجا چه اتفاق غیر عادی رخ داده است که در هنگام غروب و وقتی دختر در خواب بوده، پدر، دختر خود را به قتل می رساند.

وی اضافه کرد: پدر این دختر بلافاصله پس از این اقدام از کار خود پشیمان می شود و از خانه بیرون می آید و تقاضای کمک می کند که بی فایده است.

آقایی اضافه کرد: پدر دختر اکنون بازداشت است و تحقیقات تکمیلی درباره انگیزه و علت قتل ادامه دارد.

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گیلان با بیان اینکه این دختر، قربانی خشونت خانوادگی شده است، افزود: فارغ از انگیزه پدر در به قتل رساندن دختر خود، چنین جنایتی به هیچ عنوان از نظر قانون قابل پذیرش نیست و این پرونده بصورت ویژه رسیدگی خواهد شد.

وی تاکید کرد: حکم، مطابق ضوابط قانونی صادر و به اطلاع عموم خواهد رسید.

۲۳۵۲۳۷
کد خبر 1392467

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 20
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۲۱:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۶
  92 4
  "حکم، مطابق ضوابط قانونی" تبرئه پدر است. همه هم می دانند. چرا با کلمات بازی می کنید؟
 • خاطره IR ۲۱:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۶
  61 7
  این جانور با داعش چه تفاوتی دارد
  • خدابخش IR ۰۵:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۷
   9 60
   تاحواستان جمع باشدکه بادیدن یک مردمنقلب نشیدوفکرآبروی خانواده رابکنید
 • AT ۲۱:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۶
  57 3
  کاش بررسی جمیع شرایط اینقدر زود به نتیجه نرسیده بود. تجربه بشه برای بارهای بعد و انشالله نوشتن قانون مناسب در این امر
 • IR ۲۲:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۶
  45 4
  دختر مرد و تمام شد دیگه چه واکنشی
 • علی از مشهد IR ۲۲:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۶
  96 5
  تو خبرهای قبلی دیدم که دختره درخواست میکنه که به پدرش تحویل داده نشه ولی کسی گوش نمیکنه... وقتی دختره اینجور التماس میکنه چرا بازپرس قبول میکنه دختر رو تحویل بده به نظرم باید بازپرس محاکمه بشه تا بقیه نیز با این سهل انگاری به قضیه نگاه نکنن با توجه به اینکه در ایران این قتلهای ناموسی رخ میده باید احتمال همچین چیزی رو میداد... ولی متاسفانه دلسوزی وجود ندارد لطفا پخش کنید شاید مطالبه ای شد تا اینگونه بی خیالی ه ا و سها انگاری ها از سوی قوه قضاییه یا نیرو انتظامی صورت نگیرد
 • IR ۲۲:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۶
  18 61
  براستی اگر پدر این دختر اجازه ازدواج او را می داد و قطعا الان این دختر زنده بود خود شما تیتر نمی کردید پدری در تالش که دختر 13 ساله اش را به عقد مردی 30 ساله در آورد دستگیر شد؟
  • مهرداد IR ۰۱:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۷
   54 5
   دقیقا این تیتر کار می شد و قطعا هم صحیح بود . آیا کودک همسری که متاسفانه در ایران رواج دارد ، از منظر روانشناسی امری صحیح است ؟ آیا در قبال یک امر ناصحیح نباید مقابله کرد ؟ کار بد ، همواره بد است . چه قتل باشد و چه کودک همسری .
  • IR ۰۴:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۷
   8 17
   آره باید اجازه میدادن دوستی نامشروع داشته باشن و احیانا یه سقطی این وسط میشد یا مثلا یه نوزاد بی پدرو مادری رو از وسط زباله ها نجات میدادن تا نه کودک همسری بشه نه قتل!!!!!! راستی خبر اون نوزاد بدبختی که تازگیا از لای زباله پیداش کردن رو رفتین یا نه
 • IR ۲۳:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۶
  60 3
  قطعاً نباید دختر را تحویل می دادند باید مشاوره درمانی آغاز می شد و کار روانشناسی می کردند،، ، خیلی حیف، خیلی افسوس.........
 • IR ۲۳:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۶
  14 61
  براستی اگر پدر این دختر اجازه ازدواج او را می داد و قطعا الان این دختر زنده بود خود شما تیتر نمی کردید پدری در تالش که دختر 13 ساله اش را به عقد مردی 30 ساله در آورد دستگیر شد؟
 • SE ۰۰:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۷
  7 69
  من ابدا نمی توانم این پدر را سرزنش کنم. چون اگر با ازدواج دخترش موافقت می کرد به خاطر کودک همسری دستگیر می شد و آبرویش می رفت. اگر هم سکوت می کرد باید شاهد سقوط دخترش در باتلاق می بود .
 • TR ۰۰:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۷
  15 68
  کسانی با کودک نامیدن جوانان زیر 18 سال مانع از ازدواج شرعی و اعتبار حقوقی آنها شدند عامل قتل این دختر هستند. اگر این دختر که با رسیدن به بلوغ و زیر فشار جنسی نیاز مبرم به شوهر داشت این حق طبیعی او به رسمیت شناخته شده و از راه صحیح شرعی ارضا می شد و یا اگر به عنوان زن بالغ رشید حرف او را در مورد خطر جانی داشتن پدرش برایش می شنیدند و نمی گفتند او کودک است، الان این دختر نه به راه خطا کشیده می شد و نه جانش را از دست می داد.اما اسلام از همان ابتدای بروز نشانه های بلوغ دحتران آن را یک انسان کامل می داند و برایشان حق ازدواج و شخصیت حقوقی قایل است.
  • IR ۰۳:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۷
   8 6
   در حال حاضر همه این شرایط قانونی که شما میگی وجود داره. دختر قانونا میتونه ازدواج کنه، اما !!! اما!!! بحکم شرع زن بالغ هم ناقص العقله! باید پدرش اجازه بده که ازدواج کنه! و اگر هم پدر اون را بکشه قصاص نمیشه!!!
 • IR ۰۷:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۷
  16 3
  اينكه مي گويد بستگان و پدر و مادر دختر وي را مورد تفقد قرار داده اند دروغ محض و براي توجيه عمل نادرست تحويل دختر به پدر علي رغم اصرار دختر است .
 • اکبر IR ۰۷:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۷
  12 4
  طبق معمول ماستمالی شد رفت
 • IR ۰۸:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۷
  11 6
  بچه رو درست تربیت کنید تا کار به اینجا نکشه، تا بیرون 4نفر میبینه زرتی تو توهم عشق و عاشقی نیفته و بفهمه اطرافش چه خبره
 • م IR ۰۸:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۷
  20 5
  قاضی در وقوع جرم شریک است....بخاطر سهل انکاریو تحویل دختر به پدر
 • م IR ۰۸:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۷
  14 3
  قاضی در وقوع جرم شریک است....بخاطر سهل انکاریو تحویل دختر به پدر
 • سارا IR ۱۰:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۷
  13 5
  مقصر اول اون مردیه که این بچه رو گول زده، اونم باید محاکمه بشه