گزارش معاون اجرایی مجلس از نحوه آشنایی منتخبان جدید با پارلمان زیر سایه کرونا

معاون اجرایی مجلس گفت: دوره های آشنایی نمایندگان منتخب تحت این بیماری کرونا به سختی انجام شد اما در این همایش ها که با اعمال پروتکل های بهداشتی انجام شد، تعداد ۲۳۲ تن یعنی ۸۵ درصد منتخبین حضور یافتند.

به گزارش خبرآنلاین، غلامرضا نوری معاون اجرایی مجلس با دومین نفری بود که در مراسم افتتاحیه پشت تریبون قرار گرفت و در مورد گزارش مجلس گفت: خداوند را شاکریم که توفیق عنایت داد که در کنار همکاران در بخش اداری مجلس در این اتفاق پر افتخار سهیم باشیم.

وی افزود: تداوم مجالس صحن و در قالب تصویری در دوره تشدید کرونا از دستاوردهای شاخص این مجموعه بود. حذف کاغذ، برقراری الکترونیکی دفاتر نمایندگان در شهرستان، تقویت ارتباطات مردمی و بهره گیری از نظرات نخبگان در قانون نویسی از جمله تلاش های این بخش است.

او ادامه داد: در حوزه منابع انسانی، معاونت اجرایی به جایی رسیده است که وکلای ملت بتوانند در مجلس بدون داشتن کوچک ترین دغدغه در امور جاری زمان خود را صرف رسیدگی به مردم نمایند. اولین جلسه مجلس یازدهم در شرایطی ویژه و در دوران تداوم کرونا اجرا شد و متاسفانه دو تن از منتخبین ارجمند به نام های خانم رهبر و محمدعلی رمضانی دستک براثر این بیماری از دست داده ایم.

نوری گفت: دوره های آشنایی نمایندگان منتخب تحت این بیماری به سختی انجام شد اما در این همایش ها که با اعمال پروتکل های بهداشتی انجام شد، تعداد ۲۳۲ تن یعنی ۸۵ درصد منتخبین حضور یافتند. در سه ماه گذشته سعی با تعامل غیرحضوری بوده است.

نوری با اظهار امیدواری از عملکرد مجلس یازدهم ، افزود: سازمان توانمند و ولایت مدار مجلس در خدمت نمایندگان مجلس خواهد بود تا وظیفه ذاتی خود را به انجام رساند. شایسته است در این جا از زحمات روسای ادوار گذشته به ویژه آقای لاریجانی قدردانی کنم. همچنین لازم است از مجموعه همکارانی که در برگزاری افتتاحیه مجلس یازدهم خالصانه کمک کردند تشکر کنم.

۲۷۲۷ 

کد خبر 1392543