افتتاح بزرگترین نیروگاه لرستان توسط بنیاد مستضعفان

مدیرعامل هلدینگ برق و انرژی صبا وابسته به بنیاد مستضعفان، از افتتاح بزرگترین نیروگاه لرستان در خرم آباد در روز پنجشنبه همزمان با سفر رئیس این بنیاد خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین از لرستان، «محسن امیری» افزود: این نیروگاه که با سرمایه گذاری ۳۱۰ میلیون یورویی بنیاد مستضعفان احداث شده و به بهره برداری می رسد.

وی اظهار کرد: فاز اول این نیروگاه شامل ۲ واحد گازی است که هرکدام ظرفیتی معادل ۱۶۲ مگاوات دارند و با بهره برداری از این واحدها، ۳۲۴ مگاوات به توان تولید برق کشور افزوده خواهد شد.

امیری تصریح کرد: همچنین فاز نخست این نیروگاه دارای یک واحد بخار با ظرفیت ۱۶۰ مگاوات است که این واحد نیز تا پایان سال به شبکه سراسری برق کشور متصل خواهد شد.

مدیرعامل هلدینگ برق و انرژی صبا بیان کرد: با احداث این نیروگاه علاوه بر تولید برق استان و کشور، زیرساخت‌های لازم برای توسعه پایدار منطقه و تشویق به سرمایه‌گذاری در منطقه، فراهم می‌شود.

امیری گفت: تمامی استانداردهای زیست محیطی رعایت شده و بر همین اساس، این نیروگاه کمترین تثیر منفی را بر اکوسیستم منطقه دارد و همین امر نیروگاه خرم آباد را در ردیف نیروگاه‌های دوست دار طبیعت قرار داده است.

وی افزود: با راه اندازی این نیروگاه برای بیش از ۱۵۰ نفر از نیروهای متخصص بومی، اشتغال مستقیم بلند مدت و پایدار فراهم می‌شود.

46

کد خبر 1392581

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =