احداث بیش از ۱۰ هزار واحد در قالب طرح ملی در لرستان

مدیرکل راه‌وشهرسازی لرستان گفت: بیش از ۱۰ هزار واحد در قالب طرح ملی در استان احداث می‌شود.

به گزارش خبرآنلاین از لرستان، «رضا خالقی» افزود: طرح اقدام ملی مسکن با تاکید مقام معظم رهبری و ابلاغ رئیس جمهوری در قالب ۴۰۰ هزار واحد مسکونی سراسر کشور از هشت ماه گذشته شروع شده که سهمیه لرستان ۱۰ هزار و ۲۰۰ واحد بوده است.

وی با بیان اینکه برای این تعداد سهیمه در دو مرحله ثبت‌نام انجام شده است، ادامه داد: در مرحله اول ۱۶۸۴ نفر و در مرحله دوم بیش از ۱۷ هزار نفر ثبت‌نام شدند.

مدیرکل راه‌وشهرسازی لرستان گفت: در مجموع ۱۹ هزار نفر در استان ثبت‌نام کردند که در مرحله پالایش و راستی‌آزمایی اطلاعات متقاضیان هستیم.

خالقی با اشاره به اینکه طرح اقدام ملی برای خانه‌دارشدن افراد فاقد مسکن و واجد شرایط دهک‌های چهار و هفت جامعه است، عنوان کرد: متقاضیان باید شرط سرپرست خانوار و ۵ سال سکونت در شهر مورد تقاضا را داشته و دارای فرم جیم سبز بوده؛ همچنین از فروردین سال ۸۴ سال تاکنون فاقد منزل و واحد مسکونی بوده است.

وی با بیان اینکه همزمان با سایر استان‌ها برای تامین زمین مورد نیاز اقدام کردیم، افزود: تاکنون معادل ۶۴۰۰ واحد مسکونی زمین را تامین کردیم و مابقی آن از اراضی دولتی وزارت راه و شهرسازی و یا اراضی سایر دستگاه‌های دولتی که مازاد است و یا از طریق وزارت دفاع و آموزش و پرورش که با وزارت راه و شهرسازی تفاهم نامه دارند تامین خواهیم کرد. 

مدیرکل راه  شهرسازی لرستان عنوان کرد: در حال حاضر به دنبال کشف یک قیمت ثابتی برای ساخت این واحدها هستیم تا آن را مصوب و انبوه‌سازان و پیمانکاران براساس آن اقدام به ساخت واحدهای مسکونی کنند.

خالقی گفت: زمین‌های تامین شده دو دسته هستند یک سری که ارزان‌قیمت بوده در قالب طرح ۹۹ ساله در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد و یک سری زمین‌های مرغوبتر با قیمت بالاتر و به صورت فروش اقساطی ۵ ساله در اختیار متقاضیان قرار داده می‌شود.

وی با اشاره اینکه اطلاعاتی نداریم که چه تعداد از خانوارهای لرستانی فاقد مسکن هستند، بیان کرد: برای تمام متقاضیان واجد شرایط تامین زمین و مسکن را انجام خواهیم داد.

مدیرکل‌ راه‌وشهرسازی لرستان با بیان اینکه قرارداد مشارکت برای احداث واحدهای مسکونی ۲۴ ماهه است، تصریح کرد: امیدواریم با رعایت تعهد دو طرفه تاخیری در تحویل واحدها صورت نگیرد.

46

کد خبر 1392590

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =