واکنش ترامپ به انتقال نفت ایران به ونزوئلا چیست؟/ مقام سابق کاخ سفید پیش بینی کرد

ایلنا نوشت: مقام سابق کاخ سفید انتقال نفت به ونزوئلا را اقدامی مهم در سرپیچی از آمریکا توسط ایران دانست و تاکید کرد که انتقال نفت ایران به ونزوئلا نشان دهنده بی‌نتیجه بودن تحریم‌های آمریکاست.

فرانک هیپل (Frank N von hippel) دستیار پیشین امنیت ملی در دفتر علم و فناوری کاخ سفید (۱۹۹۳ تا ۱۹۹۵) و استاد روابط بین‌الملل دانشگاه پرینستون است. وی به صورت تخصصی در حوزه سلاح هسته‌ای و پیمان منع اشاعه هسته‌ای و جنگ تحقیق و بررسی کرده است. وی در گفت‌وگو با ایلنا نظرات خود را در مورد افزایش تنش‌ها در منطقه بیان کرد.

انتقال نفت ایران به ونزوئلا به دلایل انسان‌دوستانه انجام شده است

فرانک هیپل در ابتدا در مورد ارسال نفت از ایران به ونزوئلا گفت: برخلاف برخی ادعاها این اقدام می‌تواند به دلایل انسان‌دوستانه انجام شده باشد اینکه می‌گوییم انسان‌دوستانه به این دلیل است که مردم ونزوئلا با وجود داشتن منابع عظیم نفت، ظاهراً تصفیه‌خانه‌های عملیاتی برای تبدیل آن به بنزین ندارند و با کمبود شدید بنزین برای مصارف روزانه و تامین نیازهای خود مواجه هستند. این نفت بنزین مردم را برای مدتی تامین می‌کند و مردم از این اتفاق خوشحال هستند و کمک بزرگی برای مردم و دولت ونزوئلا محسوب می‌شود.

تهران به واشنگتن پیام‌داد که راه سرپیچی از فشار را بلد است/ ونزوئلا در شرایط تحریم‌ها مشتری خوبی برای نفت ایران محسوب می‌شود

ونزوئلا در شرایط تحریم‌ها مشتری خوبی برای نفت ایران محسوب می‌شود

استاد روابط بین‌الملل دانشگاه پرینستون در ادامه بر فواید انتقال نفت به ونزوئلا برای ایران اشاره کرد و گفت: از سوی دیگر ونزوئلا مشتری خوبی برای ایران است، در زمانی که کشورها به دلیل تحریم‌های یکجانبه آمریکا از خرید نفت ایران منع می‌شوند، ونزوئلا گزینه خوبی برای خرید نفت این کشور محسوب می‌شود و می‌تواند کمک بزرگی برای ایران در راستای فروش نفت و کسب درآمد  محسوب شود. 

انتقال نفت ایران به ونزوئلا نشاندهنده بی‌نتیجه بودن تحریم‌های آمریکاست

وی در ادامه با تاکید بر بی‌نتیجه بودن تحریم‌ها گفت: این اقدام نشان‌دهنده بی‌نتیجه بودن تحریم‌ها و فشار علیه ایران است.

تهران به واشنگتن پیام‌داد که راه سرپیچی از فشار را بلد است

فرانک هیپل افزود: این انتقال یک عمل نمادین است که نشان از توان خوب ایران برای سرپیچی از آمریکا و مقابله با فشارهای ایالات متحده دارد و نشان می‌دهد با تحریم‌ها و فشار ایران تسلیم نمی‌شود و راه سرپیچی از فشار را بلد است. ایران با این انتقال خواست این پیام را به آمریکا بدهد.

فعلا ترامپ با مشکلات داخلی و کرونا درگیر است

این کارشناس برجسته در پایان گفت:تاکنون نشانی از واکنش ترامپ به این موضوع دیده نشده البته فعلا ترامپ با مشکلات داخلی و کرونا درگیر استولی امیدوارم ترامپ اصراری به تحرک خاصی درواکنش به این اقدام و تبادل نفتی نداشته باشد.

2323

کد خبر 1392610

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =