۰ نفر
۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۱
اعلام روزشمار هفته ملی بدون دخانیات

مدیر روابط عمومی و اطلاع‌رسانی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد از اعلام روزشمار هفته ملی بدون دخانیات خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری،  سید علی درخشان افزود: شعار امسال هفته ملی بدون دخانیات،" محافظت از سلامت عمومی در برابر ترفندهای صنایع دخانی و بیماری کرونا" است.
مدیر روابط عمومی و اطلاع‌رسانی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد با اشاره به اینکه هدف از شعار تعیین شده برای این هفته اپیدمی کووید_۱۹ و ترفندهای صنایع دخانی برای سوء استفاده از این فرصت و گسترش بازار مصرف، است، عنوان کرد: تمرکز فعالیت‌ها و اقدامات هفته ملی بدون دخانیات امسال بر افزایش آگاهی عمومی به خصوص جوانان در خصوص تاثیرات مضر دخانیات، از سرطان تا بیماری های تنفسی مزمن، اهمیت کاهش مصرف دخانیات و خطرات مواجهه با دود دست دوم و سوم است.
وی در ادامه به عناوین روزهای هفته ملی بدون دخانیات اشاره و خاطرنشان کرد: سه شنبه ششم خردادماه ۹۹ اولین روز هفته با عنوان "مصرف دخانیات عامل تشدید کننده بیماری کرونا ویروس" و دومین روز این هفته چهارشنبه هفتم خردادماه ۹۹ با نام " ترک دخانیات یک ضرورت برای پیشگیری از بیماری کرونا ویروس" نامگذاری شده است.
درخشان با بیان اینکه پنجشنبه سومین روز از هفته ملی بدون دخانیات و هشتم خردادماه ۹۹ به نام " محصولات نوپدید دخانی، گمراه کننده و اعتیاد آور" نامگذاری شد، اضافه کرد: جمعه نهم خردادماه ۹۹ نیز روز " صنعت دخانیات، تهدیدی برای سلامت همگانی" و شنبه مورخ دهم خردادماه ۹۹ با عنوان " اماکن عمومی عاری از دخانیات حقی برای همه" نامیده شد.
مدیر روابط عمومی و اطلاع‌رسانی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد ادامه داد: همچنین روزهای یکشنبه یازدهم خردادماه ۹۹ به نام " نوجوانان و جوانان، در تیر رس صنایع دخانی" و دوشنبه دوازدهم خردادماه ۹۹ با نام " افزایش مالیات بر محصولات دخانی، راهکار جهانی کاهش مصرف" نامگذاری شده است.

46

کد خبر 1392664

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =