بیش از یک هزار میلیارد ریال اعتبار برای اجرای طرح راه آهن مبارکه به شهرکرد مصوب شد

ایرنا نوشت :رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی چهارمحال و بختیاری گفت: سال گذشته برای اجرای طرح راه‌آهن مبارکه به سفیددشت - شهرکرد یک‌هزار و ۱۰ میلیارد ریال مصوب شده است.

علی شهریارپور شامگاه چهارشنبه در ستاد اقتصاد مقاومتی چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: از این مبلغ تاکنون ۷۸۰ میلیارد ریال تخصیص یافته است.
وی افزود:پیگیری‌ها برای اجرای سریع‌تر این پروژه و بهره‌برداری از آن تا سال ۱۴۰۰ در دستورکار مسوولان ملی و استانی قرار دارد.
شهریارپور تصریح کرد: برای تکمیل در احداث باند دوم جاده شهرکرد - بروجن - لردگان تاکنون یک‌هزار و ۸۰ میلیارد ریال تخصیص یافته است، اما این طرح هم‌اینک غیرفعال شده، که فعال شدن دوباره آن ضروری است.
وی یادآور شد:باند دوم طرح کنارگذر شمالی شهرکرد - سامان هم‌اکنون فعال و روند اجرای آن بدون هیچ مشکلی در حال اجرا است.
شهریارپور اظهار داشت: احداث جاده شهرکرد - بازفت - شلمزار - ناغان و محور ارتباطی ناغان -کارون ۴ - جوزستان - ارمند از طرح‌های اولویت‌دار نیازمند پیگیری بیشتر از سوی مسوولان ملی و استانی است که تکمیل و بهره‌برداری از آن‌ها به تلاش بیشتر مدیران مرتبط نیاز دارد.
گفتنی است ، راه‌آهن مبارکه به سفیددشت به شهرکرد به طول ۹۲ کیلومتر با هدف جابجایی بار و مسافر احداث می‌شود و تکمیل آن تحول بزرگی در بخش‌های مختلف چهارمحال و بختیاری ایجاد می‌کند.
۴۰ کیلومتر از مسیر این طرح با راه‌آهن اصفهان – شهرکرد – اهواز مشترک است.
در این نشست گزارشی از روند اجرای ۳۰ طرح اقتصاد مقاومتی چهارمحال و بختیاری ارائه شد.

46

کد خبر 1392675

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =