کرونا سومین قربانی را در میان شرکت‌های نفتی آمریکایی گرفت

فارس نوشت: شرکت آمریکایی یونیت کوریوریشن طی بیانیه‌ای اعلام کرد: به خاطر شیوع کرونا ۶۵۰ میلیون دلار بدهی به بار آورده و به همین خاطر اعلام ورشکستگی کرده است.

به گزارش اسپوتینک،  شرکت آمریکایی یونیت کوریوریشن، طی بیانیه‌ای اعلام کرد به خاطر بحران ناشی از شیوع ویروس کرونا، بدهی‌های این شرکت به ۶۵۰ میلیون دلار افزایش یافته و به همین خاطر اعلام ورشکستگی کرده است.

این سومین شرکت نفتی و گازی آمریکایی است که در سایه بحران پیش آمده به خاطر شیوع کرونا، کاهش تقاضا بر بازار جهانی، سقوط قیمت نفت قربانی می‌شود.

دیوید مریل، مدیرعامل شرکت آمریکایی یونیت کوریوریشن، طی بیانیه‌ای در این باره نوشت ما هم همانند دیگر شرکت‌ها در حوزه نفت و گاز، تاثیرات کاهش قابل توجه قیمت نفت در بازار جهانی را حس کرده‌ایم که البته این مسئله با شیوع کرونا، بدتر هم شده است.

البته مریل گفته با ارائه تسهیلات ۱۸۰ میلیون دلاری یونیت کوریوریشن می‌تواند از بحران کنونی خارج شود.

طی دو ماه گذشته دو شرکت وایتینگ پترولیوم و دیاموند آفشور دریلینگ، نیز به خاطر بحران کرونا در آمریکا اعلام ورشکستگی کرده‌اند.

به خاطر کاهش شدید تقاضای ناشی از خانه نشینی مردم به دلیل شیوع کرونا قیمت نفت نسبت به سال گذشته ۷۵ درصد کاهش یافته و حتی باعث شد ماه گذشته میلادی قیمت نفت آمریکا منفی شود.

علیرغم آنکه هم اکنون نفت نفت برنت به ۳۵ دلار در هر بشکه رسیده اما هنوز نسبت به سال گذشته ۴۵ درصد پایین‌تر است.

۲۲۳۲۲۵

کد خبر 1392819
آخرین اخبار و اطلاعیه های فروش خودرو car.ir

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =