چگونه می توان از خرید اینترنتی انصراف داد و ضرر نکرد؟

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: برای انصراف از خرید اینترنتی باید مراحل قانونی را انجام داد و اظهار نامه‌ای به دفاتر خدمات قضایی ارائه کرد تا افراد بتوانند از حق خود بهره مند شوند.

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که درفضای مجازی خریدی کرده باشید و پس از مدتی از آن پشیمان شده باشید و بخواهید کالای اینترنتی خریداری شده را مرجوع کنید،اما باید بدانید که برای پس دادن خرید اینترنتی رعایت نکات قانونی و حقوقی ضروری است.

اگر کالایی اینترنتی خریداری شده باشد، اما پس از دریافت آن از خرید کالا پشیمان شده باشید می‌توانید بدون هیچ دلیلی انصراف خود را اعلام کنید و کالا را پس بفرستید.

اگر فروشنده از قبول کالای خریداری شده خودداری کند، می‌توانید ظرف یک هفته توسط یکی از دفاتر خدمات قضایی اظهار نامه‌ای مبنی بر پشیمانی از خرید برای فروشنده ارسال کنید تا او نتواند موضوع را انکار کند.

همچنین فروشنده حق گرفتن هیچ وجهی در قبال  پرداخت خسارت، باز پس گرفتن کالا و امثال این‌ها را ندارد و تنها هزینه‌ای که خریدار باید بپردازد هزینه پس فرستادن کالا است.

امروزه خریدهای گوناگونی از طریق اینترنت صورت می‌گیرد که با دانستن چند نکته مهم می‌توان از بسیاری کلاهبرداری‌های اینترنتی جلوگیری کرد.

2323

کد خبر 1392940

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =