سردار ایرانی؛سومین آسیایی ارزشمند در جهان

تسنیم نوشت: از دید یک سایت خارجی مهاجم ایرانی تیم فوتبال زنیت سن‌پترزبورگ جزو ارزشمندترین بازیکنان آسیایی در جهان فوتبال به شمار می‌رود.

سایت «اسپورتس‌کیدا» هند در گزارشی با اشاره به اینکه برخی از بهترین استعدادهای جهان فوتبال در چند دهه اخیر از قاره آسیا پدیدار شده‌اند، به معرفی 10 بازیکن ارزشمند کنونی قاره کهن پرداخته که در این بین نام سردار آزمون در رده سوم ارزشمندترین بازیکنان قاره آسیا دیده می‌شود.

این سایت در گزارش خود با اشاره به ارزش 14.5 میلیون یورویی مهاجم ایرانی زنیت سن‌پترزبورگ نوشته است: «سردار آزمون پس از علیرضا جهانبخش، بال تیم فوتبال برایتون، گرانقیمت‌ترین بازیکن ایرانی به حساب می‌آید. وقتی در سال 2014 نام سردار بر سر زبان‌ها افتاد، از او به عنوان استعداد بزرگ بعدی ایران یاد شد. او حالا 25 ساله است و بهترین بازیکن تیم ملی به شمار می‌رود».

در ادامه این گزارش می‌خوانیم: «آزمون که رسانه‌های بریتانیایی او را مسی ایرانی خوانده‌اند، در سال 2018 به زنیت سن‌پترزبورگ پبوست، جایی که بازی خود را به سطح بالاتری رساند. او در 45 بازی که برای این تیم روسی به میدان رفته، 26 گل به ثمر رسانده و 10 پاس‌گل برای هم‌تیمی‌هایش ساخته است. او همیشه چشم به گلزنی دارد و به خاطر خلاقیت و قدرتش در نبردهای هوایی نیز مورد ستایش قرار می‌گیرد.

10 بازیکن ارزشمند قاره آسیا از دید این سایت به شرح زیر است:

1- هیونگ‌ مین سون از کره جنوبی/ تاتنهام (64 میلیون یورو)

2- ناکاجیما شویا از ژاپن/ اف‌سی پورتو (16 میلیون یورو)

3- سردار آزمون از ایران/ زنیت سن‌پترزبورگ (14.5 میلیون یورو)

4- کوبو تاکِفوسا از ژاپن/ مایورکا (13.5 میلیونی یورو)

5- کانگ‌این لی از کره جنوبی/ والنسیا (13.5 میلیون یورو)

6- تومیاسو تاکهیرو از ژاپن/ بولونیا (13 میلیون یورو)

7- هی‌چان هوانگ از کره جنوبی/ ردبول سالزبورگ (10 میلیون یورو)

8- مینامینو تاکومی از ژاپن/ لیورپول (10 میلیون یورو)

9- کامادا دایچی از ژاپن/ اینتراخت فرانکفورت (8 میلیون یورو)

10- لی وو از چین/ اسپانیول (8 میلیون یورو)

254 43

کد خبر 1393004

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =