خشم کویتی ها از دعوت نویسنده کویتی برای عادی سازی روابط با تل‌آویو

تسنیم نوشت: دعوت یک نویسنده کویتی برای عادی سازی روابط با رژیم اسرائیل خشم کویتی‌ها را به همراه داشت و آنها خواهان برخورد شدید با این فرد شدند.

به نقل از سایت عربی 21، کاربران کویتی در شبکه‌های اجتماعی خشم گسترده خود را از دعوت یک نویسنده کشورشان برای بهره برداری از شیوع کرونا به منظور عادی سازی روابط با رژیم اسرائیل ابراز داشتند.

عبدالعزیز القناعی نویسنده کویتی در مصاحبه با شبکه صهیونیستی "کان" گفته بود که بحران کرونا فرصتی برای همکاری پزشکی و فناوری با رژیم اسرائیل است.او افزوده بود: "اسرائیل برتری زیادی در برخورد با بحران کرونا نشان داده و در نتیجه، کشورهای عربی باید به عادی سازی روابط با آن اقدام کنند".

این گفته ها خشم گسترده‌ای در میان کاربران کویتی برانگیخت و آنها از مسئولان کشورشان خواستند تا با درخواست های علنی برای عادی سازی روابط با رژیم اسرائیل برخورد کرده و جلوی آن را بگیرند. این درحالی است که چنین درخواست ها و گفته هایی اساسا از نظر قانون جرم است.

مهند النفیسی  فرزند عبدالله النفیسی از اندیشمندان کویتی خطاب به القناعی گفت: تو کوچک هستی و توجهی به رنج ملت فلسطین ندارید. بنا به فرمان امیر کویت، این کشور در وضعیتی جنگی با اسرائیل به سرمی برد. آنچه انجام می دهدی، با موضع رسمی کشور همخوانی ندارد. هشدار به همه اصحاب رسانه".

شماری از اصحاب رسانه و وبلاگ نویسنان کویتی نیز با ارسال نامه هایی بر مخالفت خود با عادی سازی روابط با رژیم اسرائیل تاکید کرده و از القناعی خواستند تا در گفته اش بازنگری کند.

القناعی نویسنده‌ای جنجال برانگیز است که قبلا چند ماه به خاطر اهانت به دین اسلام بازداشت شده بود.

2323

کد خبر 1393059

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =