ناوگان حمل و نقل شهری دوگانه سوز می‌شوند

اسماعیل عرشیان مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری قزوین، از اجرای طرح دوگانه سوز کردن خودروهای بنزین سوز فعال در حوزه حمل و نقل عمومی با استفاده از یارانه دولتی خبرداد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ اسماعیل عرشیان، مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری قزوین گفت: با توجه به مصوبه دولت مبنی بر اجرای طرح دوگانه سوز کردن خودروهای بنزین‌سوز فعال در حوزه حمل و نقل عمومی اعم از تاکسی، آژانس و خودروی سرویس مدارس با استفاده از یارانه دولتی، متقاضیان تبدیل خودروی بنزین‌سوز به خودروی دوگانه‌سوز باید در سامانه مربوطه به نشانی www.gcr.niopdc.ir  ثبت نام کنند که این خودروها بعد از تایید اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور و در نظر گرفتن اولویت‌های مربوطه، به دوگانه سوز تبدیل می‌شوند.
عرشیان ادامه داد: صرفا خودروهایی که در سامانه جامع سپند (سامانه سرویس مدارس دانش‌آموزی) و سماس (سامانه مدیریت مصرف سوخت) به ثبت رسیده باشند، توسط اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور برای تبدیل شدن به دوگانه سوز مورد تایید قرار می گیرند.
مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری قزوین اظهار کرد: اجرای این طرح، علاوه بر صرفه جویی و کاهش هزینه‌های بخش حمل و نقل عمومی، از نظر زیست محیطی هم اثر مطلوبی دارد و در کاهش آلاینده‌ها کمک شایانی می کند.

46

کد خبر 1393092

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =