۰ نفر
۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۰
اوساگونا دچار یک مشکل جهانی شده است

خبرورزشی نوشت: سرپرست تیم فوتبال پرسپولیس گفت: ما کاری به شیطنت افراد نداریم، اما یک مقدار جلوتر را می‌بینیم. انجام شدن ادامه لیگ به سود آینده فوتبال کشور است.

افشین پیروانی، سرپرست تیم فوتبال پرسپولیس این روزها به زبان گویای سرخپوشان تبدیل شده و مقابل هجمه‌هایی که از سوی افراد مختلف علیه این باشگاه ایجاد می‌شود، پاسخ می‌دهد. در همین راستا برای دقایقی با او به صحبت پرداختیم که می‌خوانید:


دوباره فشارها علیه ادامه لیگ آغاز شده و حتی چهار باشگاه به وزارت ورزش در مورد تعطیلی لیگ نامه ارسال کرده‌اند. چه نظری در این مورد دارید؟ 
مدیران این چهار باشگاه نظرشان را گفتند، همان‌طور که ما نظرمان را می‌گوییم، اما در نهایت همه باید خود را تابع قانون بدانیم. ما هرگز نگفتیم به خاطر قهرمانی پرسپولیس، باید لیگ را شروع کنید. کمیته مقابله با کرونا، نمایندگان وزارت بهداشت، مسئولان فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ چنین تصمیمی گرفته‌اند و باید همه ما به قانون احترام بگذاریم.


اما به نظر می‌رسد یکسری شیطنت‌ها علیه پرسپولیس وجود دارد و هواداران هم این موضوع را در فضای مجازی می‌گویند. 
ما کاری به شیطنت افراد نداریم، اما یک مقدار جلوتر را می‌بینیم. انجام شدن ادامه لیگ به سود آینده فوتبال کشور است. بارها این موضوع را عنوان کرده‌ام که اگر لیگ نوزدهم لغو شود، در سال‌های بعد هم نمی‌توانیم لیگ‌ها را ادامه بدهیم و این موضوع به ضرر باشگاه‌ها خواهد بود. فوتبال با خود شور و نشاط به جامعه تزریق می‌کند و امیدواری ایجاد می‌کند. الان همه مشاغل و صنوف حتی رستوران‌ها و کافی‌شاپ‌ها هم فعالیت خود را آغاز کرده‌اند، سؤال من این است؛ آیا فقط فوتبال مشکل دارد؟ آیا همه آدم‌ها می‌توانند سر کار بروند، کارگران، کارمندان و...، اما کسی نباید فوتبال بازی کند؟ تازه این امکان وجود دارد که تا یک ماه آینده، وضعیت بهتر از این شود. من به عنوان یک هوادار فوتبال امیدوارم بتوانیم لیگ را برگزار کنیم.


وضعیت تمرینات چطور پیش می‌رود؟ 
بعد از مدتی که تمرین گروهی نداشتیم و در قرنطینه بودیم، تمرینات را از ابتدای همین هفته شروع کردیم. تمام پروتکل‌ها را تا جایی که بتوانیم رعایت می‌کنیم و از این لحاظ هیچ مشکلی وجود ندارد. ما تونل ضدعفونی تهیه کردیم و هر روز کل رختکن‌ها، دفترها و سالن‌های ورزشگاه شهیدکاظمی ضدعفونی می‌شود.


البته این شرایط برای همه بازیکنان و اعضای تیم به هر حال ریسک‌هایی هم دارد. قبول دارید؟ 
به هر حال شرایط برای همه باشگاه‌ها یکسان است. در حال حاضر انجام فعالیت‌های ورزشی در این شرایط بسیار سخت و دشوار است، اما هیچ چاره‌ای نداریم و به کمک کادر پزشکی در تلاش هستیم بچه‌ها و اطرافیان تیم در سلامت باشند. ما باید به فکر ایمن‌سازی باشیم تا به بازیکنان و اعضای تیم‌مان آسیبی وارد نشود. امیدواریم اتفاق بدی رخ ندهد.


با این حال دو نفر از اعضای تدارکات باشگاه به کرونا دچار شدند. از آن‌ها خبر دارید؟ 
به محض اینکه موضوع را متوجه شدیم، هر دو نفر را به قرنطینه خانگی فرستادیم. البته آن‌ها اسکن ریه هم گرفتند و مشخص شد ریه‌شان درگیر نیست. این اتفاق ممکن است برای هر کسی پیش بیاید و ما برای این دو عضو تیم‌مان آرزوی سلامتی داریم و به آن‌ها کمک می‌کنیم تا هر چه زودتر به زندگی عادی برگردند، اما آن‌ها در اطراف کمپ یا زمین تمرین و باشگاه ما دچار این بیماری نشدند. در این مدت، تمام فعالیت‌های باشگاه پرسپولیس تعطیل بود و همه در قرنطینه بودیم. حتی نمی‌دانیم این دو نفر کجا در معرض کرونا قرار گرفتند.


شرایط تیم چطور پیش می‌رود؟ همه بازیکنان در تمرین حضور دارند؟ 
بله تک‌تک بازیکنان داخلی تمرین می‌کنند و از لحاظ بدنی، تا جایی که من می‌دانم، قبراق و سرحال هستند. البته در این مورد، یحیی گل‌محمدی و دستیارانش بیشتر در جریان هستند، اما مشخص است بازیکنان ما حرفه‌ای بودند و در قرنطینه هم تمرینات را رها نکردند تا امروز به لحاظ بدنی در بهترین شرایط ممکن باشند. از نظر روحی هم بازیکنان بسیار آماده هستند. بازیکنان خارجی هم ان‌شاءا... به زودی در تمرین حاضر می‌شوند. بوژیدار رادوشوویچ به ایران برگشته و به تمرینات می‌آید. منتظر حضور بشار رسن و اوساگونا هم هستیم.


از این دو بازیکن خبر بیشتری ندارید؟ 
مدیران باشگاه با آن‌ها در ارتباط هستند و می‌دانم مشکل خاصی برای بازگشت‌شان در میان نیست. البته این را بگویم اوساگونا مشکل پروازی دارد. پروازها به سمت تهران محدود شده و این مشکل، جهانی است. با این حال او به محض اینکه بتواند پروازی پیدا کند، راهی تهران می‌شود. همه بازیکنان ما متحد هستند تا کنار هم، یک جام دیگر برای پرسپولیس به دست بیاورند.


البته هنوز هواداران پرسپولیس نگران وضعیت تیم هستند. گفته می‌شود برخی بازیکنان به خاطر مسائل مالی در پایان فصل از پرسپولیس جدا می‌شوند. این موضوع صحت دارد؟ 
در وهله اول امیدوارم همه بازیکنان بمانند. اتفاقاً گل‌محمدی هم مصاحبه‌ای کرده و این موضوع را اعلام کرده که به ۹۰ درصد از بازیکنان برای فصل آینده احتیاج دارد. نه، مطمئناً نباید با یکسری شایعات، باعث نگرانی هواداران شویم. بازیکنان پرسپولیس فقط حق و حقوق‌شان را می‌خواهند و امیدوارم به کمک اسپانسر و کارگزار، پول بچه‌ها هرچه زودتر پرداخت شود. من مخلص کسانی هستم که حتی ذره‌ای از نگرانی هواداران را کم کنند. در حال حاضر، همه ما تلاش می‌کنیم تا پرسپولیس موفق شود و یک افتخار دیگر به ویترین افتخاراتش اضافه شود.

۲۵۵ ۴۱

کد خبر 1393309
آخرین اخبار و اطلاعیه های فروش خودرو car.ir

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =