نماینده مردم شهرستان‌های بویراحمد، دنا و مارگون در مجلس شورای اسلامی : هیچ صدایی در مجلس نباید بالاتر از صدای مردم باشد

مهدی روشنفکر اشاره بر اینکه نماینده عصاره فضائل امت و مجلس و خانه ملت و نماد مردم سالاری دینی است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از یاسوج، مهدی روشنفکر گفت: صدای مجلس باید پژواک فریاد جامعه، خواست و اراده توده‌های مردم باشد نه به محل و فرصتی برای جولان و یکه‌تازی احزاب و باندهای قدرت‌طلب، انحصارطلب و تمامیت‌خواه تبدیل شود.

وی با اشاره به اینکه نماینده عصاره‌ فضائل امت و مجلس خانه ملت و نماد مردم سالاری دینی است، عنوان کرد: هیچ صدایی در مجلس نباید از صدای مردم بالاتر باشد و به تعبیر مقام معظم رهبری، اولویت مجلس باید توجه به طبقات ضعیف جامعه، دهک‌های کمتر برخوردار و در معرض آسیب باشد.

روشنفکر ابراز کرد: مجلس می‌تواند بسته‌های فوری، کوتاه‌مدت و برنامه بلندمدت برای تورم و حل مسئله معیشت پیش‌بینی نماید، مسئله اصلی مجلس باید توجه بیش از پیش به اقتصاد بویژه موضوع مهم و بنیادی "جهش تولید" باشد.

نماینده مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر اینکه افزایش میزان تولید و مبارزه با قاچاق کالا دو دستور کار حیاتی برای مجلس یازدهم باید باشد،  افزود: باید همه راه‌ها را بر روی قاچاق بست تا تولید ملی شکوفا شود و با وسواس منابع را به سمت تولید داخلی هدایت کرد و باید فرهنگ مصرف داخلی را نهادینه کرد.

روشنفکر یادآور شد: با بالا بردن کیفیت کالای داخلی و بستن همه‌ی منافذ قاچاق، باید اعتماد به کالای داخلی، تقویت تولید، بالا بردن کیفیت تولید و ارتقاء فرهنگ مصرف داخلی تقویت شود.

وی ورود به حاشیه‌ها را سم مهلک برای کارآمدی مجلس دانست و ادامه داد: این مجلس باید به موضوع اصلی نظام وحضرت آقا یعنی اقتصاد و معیشت مردم، بویژه صاحبان اصلی انقلاب، یعنی محرومین بپردازد.

روشنفکر با تاکید بر اینکه دغدغه‌های حزبی و باندی را باید قبل از ورود به مجلس چال کرد، گفت: پیگیری منویات فردی، قومی، منطقه‌ای، حزبی و باندی خیانت به رای مردم است و نباید فراموش کرد نماینده هیچ شانی جز نوکری مردم ندارد، بنابراین باید با سوء‌استفاده‌هایی که جایگاه مجلس را در نزد مردم مخدوش می‌نماید، مقابله جدی کرد. 

وی تاکید کرد: ساده زیستی برای نماینده مردم یک فضیلت نیست بلکه یک واجب انقلابی است و ورود به تقابل‌ها و ستیزهای باندی و جناحی خیانت به کشور در این شرایط خطیر و حساس  بوده و مجلس باید فعال و کم حاشیه باشد.

46

کد خبر 1393344

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =