راه اندازی ۲ مرکز آزمایش سلولی مولکولی در نیروی زمینی سپاه

معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی سپاه با بیان اینکه یکی از بیمارستان‌های بسیار خوبی که برای مقابله با ویروس کرونا تجهیز کرده‌ایم بیمارستان شهید صدوقی است، گفت:تا قبل از شیوع ویروس کرونا در کشور ۳ مرکز آزمایش سلولی مولکولی و پی سی آر آزمایشگاهی داشتیم که هم اکنون تعداد مراکز آزمایش سلولی مولکولی ما به پنج عدد افزایش یافت.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از سپاه نیوز، سردار سرتیپ پاسدار علی اکبر پورجمشیدیان درباره اقدامات تجهیزاتی –لجستیکی-پزشکی نیروی زمینی سپاه برای مقابله با ویروس کرونا اظهار داشت: در خصوص اختصاص تجهیزات به بیمارستان‌های نیروهای مسلح وزارت بهداشت و درمان، وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و بیمارستان‌های نظامی دست به دست هم دادند تا تجهیزات و ادوات لازم برای مقابله با ویروس کرونا تامین شود.

وی افزود: نیروی زمینی سپاه نیز همپای سایر نیروهای مسلح بیمارستان‌های نظامی خود را از طریق معاونت بهداری رزمی و بخش مدیریت دارو و تجهیزات پزشکی این معاونت تجهیز کرد.

سردار پورجمشیدیان با بیان اهمیت و نقش تجهیزات پزشکی برای مقابله با ویروس کرونا اضافه کرد: معاونت بهداری رزمی نیروی زمینی سپاه با همه توان از نظر دارو، تجهیزات حفاظتی و تخت‌های بیمارستانی، آی سی یو و ونتیلاتور ۱۲ بیمارستان نیروی زمینی سپاه را تجهیز کرد. ما تا قبل از شیوع ویروس کرونا در کشور ۳ مرکز آزمایش سلولی مولکولی و پی سی آر آزمایشگاهی داشتیم که با شیوع این ویروس در کشور تعداد مراکز آزمایش سلولی مولکولی ما به پنج عدد افزایش یافت.

وی یادآور شد: از زمان آغاز شیوع ویروس کرونا در کشور ما برنامه ریزی و کار گسترده‌ای در زمینه مقابله با ویروس کرونا در بیمارستان‌های نظامی پیش بینی کردیم و با گسترش شیوع ویروس کرونا اقدامات لازم برای تجهیز بیمارستان‌های نیروی زمینی سپاه به تجهیزاتی که نیازمند مقابله با ویروس کروناست؛ انجام شد.
 
 معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی سپاه تاکید کرد: برای مثال ما در یک نامه ابلاغ کردیم که همه بیمارستان‌های نیروی زمینی سپاه موظف هستند تا ۱۰ تخت آی سی یو به صورت جداگانه برای مقابله با ویروس کرونا اختصاص بدهند. همچنین برای تامین تجهیزات و ادوات این بیمارستان‌ها و بخش‌های خاصی تدبیر شد و تجهیزاتی همچون ونتیلاتور، اقلام حفاظتی، تخت‌های بستری، تخت‌های icu و دستگاه اکسیژن ساز پیشرفته برای بیمارستان‌ها تهیه شد.

وی با بیان ساز و کار تهیه تجهیزات بیمارستانی نیروی زمینی سپاه؛ تاکید کرد: البته در این پروسه سردار سرتیپ دوم پاسدار احمد اخوان که در وزارت بهداشت مأمور بودند خیلی موثر واقع شدند و به کمک معاونت‌های وزارت بهداشت توانستیم دستگاه‌های تنفسی و ونتیلاتور را برای بیمارستان‌های نیروی زمینی سپاه تهیه کنیم.

 معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی سپاه با بیان اینکه یکی از بیمارستان‌های بسیار خوبی که نیروی زمینی سپاه برای مقابله با ویروس کرونا تجهیز کرده بیمارستان شهید صدوقی نیروی زمینی سپاه است که هم اکنون ۳۰ تخت آی سیو را برای مقابله با ویروس کرونا در اختیار دارد خاطرنشان کرد: همچنین قرار است تعداد تخت‌های icu بیمارستان شهید صدوقی از ۳۰ تخت به ۴۵ تخت افزایش پیدا کند و ما در هفته گذشته تجهیزات راهبردی ازجمله ونتیلاتور و تخت‌های آی سی یو را دریافت کردیم و ۱۵ مانیتور هم تا هفته آینده دریافت خواهیم کرد و بیمارستان شهید صدوقی با ۴۵ تخت آی سی یو برای مقابله با ویروس کرونا آماده‌تر و قدرتمندتر خواهد شد.
 
سردار پورجمشیدیان عنوان کرد: البته این بیمارستان جز بیمارستان‌هایی است که بسیار پیشرفته است و همه امکانات یک بیمارستان شهری را دارد و ما می‌توانیم با یک دستگاه اکسیژن ساز پرتابل که برای این مجموعه در نظر گرفته ایم روزانه تا ۴۰۰ نفر را همزمان برای مقابله با کرونا معاینه و حتی بستری کرده و دوران نقاهت را در این بیمارستان بگذارنند.

2727

کد خبر 1393378

برچسب‌ها