حشدالشعبی یک مخفیگاه مهم داعش را به کنترل خود در آورد

فارس نوشت: نیروهای الحشد الشعبی موفق شدند بزرگترین مخفیگاه سازمان تروریستی داعش در استان دیالی (شرق عراق) را به کنترل خود درآوردند.

«صادق الحسینی» مسئول اطلاع‌ رسانی الحشد الشعبی در استان «دیالی» (شرق عراق)، امروز (جمعه)، در گفت‌وگو با وبگاه خبری شفق نیوز اعلام کرد که نیروهای الحشد موفق شدند بزرگترین مخفیگاه داعش را در استان دیالی تحت کنترل درآوردند.

مسئول اطلاع رسانی الحشد الشعبی در استان دیالی در این خصوص گفت که نیروهای الحشد در یک عملیات ویژه و پیشدستانه با حمایت نیروهای امنیتی و هواپیماهای جنگی موفق شدند چند مخفیگاه سازمان تروریستی داعش را در اطراف دریاچه «حمرین» تحت کنترل خود درآورند.

صادق الحسینی با اشاره به اینکه نیروهای امنیتی از پانزده سال پیش نتوانسته بودند وارد این مخفیگاه‌ها شوند، گفت این پناهگاه‌ها در خود چندین کارگاه ساخت‌ بمب و تله‌های انفجاری داشتند.

الحسینی در ادامه اظهار داشت که امنیت به طور کامل در منطقه یادشده برقرار شده است.

از سویی دیگر، وی همچنین از عملیاتی پیشدستانه در منطقه مرزی «حاوی العظیم» (میان استان‌های دیالی و صلاح الدین) علیه عناصر سازمان تروریستی داعش خبر داد که در آن راه‌های نفوذ این عناصر بسته شد.

صادق الحسینی همچنین گزارش داد که  «والی» داعش در منطقه حاوی العظیم کشته شده است. وی همچنین در ادامه گفت که چندین مخفیگاه بزرگ داعش که در آنها اسلحه، مواد منفجره و تجهیزات جنگی جاسازی شده بود، منهدم شدند.

23310312

کد خبر 1393437

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =