نقش اصلی سریال «حضرت موسی (ع)» را چه کسی بازی می‌کند، بازیگر ایرانی یا خارجی؟

میزان نوشت: تهیه کننده سریال «موسی (ع)» گفت: ما دوست داریم بخشی از سریال در کشور مصر فیلمبرداری شود، اما شرایط سیاسی و ارزی اصلاً اجازه این کار را به ما نمی‌دهد.

سریال موسی (ع) که در ابتدا با عزم جدی کارگردان این اثر در حال پیشرفت بود، به یکباره با بیماری شورجه مواجه شد، جمال شورجه کارگردان این مجموعه تاریخی مذهبی دچار سکته مغزی شد و سبب شد تا روند تولید این مجموعه تلویزیونی به تاخیر بیفتد اما چندی نگذشت که احمد میرعلایی تهیه کننده سینما و تلویزیون با از سر گرفتن کارهای پیش تولید این مجموعه عظیم خبر از پیگیری های جدید برای ادامه مراحل پیش از پیش تولید این سریال داد. 

بخش‌هایی از گفتگو با احمد میرعلایی تهیه کننده سریال تلویزیونی «حضرت موسی (ع)» را مرور می‌کنیم. 

آیا در انتخاب بازیگر ایفا کننده نقش «حضرت موسی (ع)» به نظر نهایی رسیده اید؟

در حال حاضر تیم تولید در میان چهره‌های مطرح سینما و تلویزیون در حال بررسی بهترین گزینه برای ایفای نقش حضرت موسی (ع) است، حتی تیم تولید به انتخاب بازیگران خارجی در پروژه نیز فکر کرده و همچنان رصد بازیگران داخلی و خارجی برای حضور در این اثر ادامه دارد. مطمئن باشید در پروژه تلویزیونی حضرت موسی (ع) هنرمندان نامی کشور در کنار هنرمندان شهرستانی و حتی افرادی که شاید سابقه بازیگری هم نداشته، اما علاقه‌مند به بازیگری هستند، به ایفای نقش می‌پردازند.

با توجه به بین المللی بودن داستان سریال، امکان حضور بازیگران خارجی هم وجود دارد؟

این سریال اثری بین المللی است که طبیعتا در آن حضور بازیگران بین المللی نیز محتمل است، روایت اصلی داستان در چندین منطقه جغرافیایی سپری می‌شود که طبعا حضور در آن‌ها بازیگران مختلف از کشورهای مختلف را طلب می‌کند، به همین دلیل لازمه موفقیت انتخاب بازیگران در این اثر تنوع چهره و بازیگران آن است.

با توجه به انتخاب بازیگران خارجی تا چه امکان فیلمبرداری در کشور مصر وجود دارد؟

ما دوست داریم بخشی از سریال در کشور مصر فیلمبرداری شود، اما شرایط سیاسی و ارزی اصلاً اجازه این کار را به ما نمی‌دهد، ما حتی امکان بازدید لوکیشن در کشور مصر را هم نداریم و این شرایط بد خود آن کشور بر می‌گردد، ما در انتخاب لوکیشن با مشکل روبرو هستیم پس طبیعتا این مشکلات برای فیلمبرداری صد چندان می‌شود، البته بازدید لوکیشن به صورت اینترنتی و با مشاهده عکس و فیلم‌های موجود در حال انجام است که اگر به امید خدا شرایط مهیا شد بتوانیم بخش‌هایی از اثر همچون بخش فیلمبرداری اهرام ثلاثه را در خود مصر انجام دهیم.

درباره انتخاب لوکیشن و همچنین طراحی صحنه عکس‌ها و مستندات فراوانی در اینترنت موجود است که حتی در صورت عدم حضور مستقیم در کشور مصر ما بتوانیم در طراحی صحنه اثر بیشترین دقت را در ایجاد جزئیات داشته باشیم. ما به شدت علاقمند حضور در مصر هستیم، اما محدودیت‌ها باعث شده تا تمام پیش بینی‌های ما برای تولید اثر در کشور خودمان رقم بخورد.

۲۴۱۲۴۱

کد خبر 1393642

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 8
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 5
 • ابوالفضل IR ۱۰:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۰
  41 48
  به امید ساخت فیلم های تاریخی ملی
  • IR ۱۳:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۰
   31 9
   در کنار ساختن فیلم های اینچنینی اگر فیلم های تاریخی ملی هم ساخته بشه بده؟این افرادی که در این قسمت به این نظر منفی دادن علتش چیه؟
  • IR ۱۵:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۰
   27 4
   دقایقی قبل که این نظرو در این قسمت دیده بودم 4 تا مثبت و 4 تا منفی داشت،ولی بعد از مدت نه چندان طولانی اآمار منفیا به این نظر 32 تا وامار مثبت به این نظر 5 تا شد.اگر واقعا آمار منفیا به طرز کاذبی توسط فرد یا عده ای بالا رفت واقعا این چقدر فرد یا عده ای از حتی صحبت در مورد ساختن فیلم های تاریخی ملی عقده و ناراحتی دارن.اهداف و نیات واقعی اون دست از مخالفین چیه؟
  • IR ۰۹:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۱
   0 0
   ما واژه اي بنام ملي نداريم هر وقت صندوقي باشد يا بخواهند در پشت كلمه اي قايم شوند و دلار پارو كند از اين واژه استفاده ميكنند پس استفاده كننده ها از اين واژه كاسه اي زير نيم كاسه دارند اين چهل ساله مشخص شده
 • IR ۱۳:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۰
  37 33
  به جایاختصاص بودجه به سریال‌های مانند سرباز یا شبکه های مانند افق بهتر است بودجه برای ساخت یکچنین سریال‌های تاریخی ( معاصر یا باستان) مذهبی یا ملی هزینه شود
  • IR ۱۶:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۰
   19 0
   کسانی هستند که فقط بصرف دیدن کلمه ملی یا مذهبی فقد منفی می‌دهند بدون اینکه متوجه منظور نویسنده کامنت بشوند
 • IR ۱۷:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۰
  5 6
  فیلم ده فرمان ساخته شده این میشه کپی باید طوری بودجه های کلان بگیرند به مصر بروند بگیرند به اسم سریال حضرت موسی
 • DE ۲۱:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۰
  6 3
  این همه خرج برای ساخت این سريال تو این وضعیت اقتصادی درست هست؟ در حالی که ملت لنگ نان و اجاره هستند صرف این همه بودجه درست هست ؟