۱ نفر
۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۹
ترودو: مردم کانادا وحشت‌زده شده‌اند

ایسنا نوشت: نخست وزیر کانادا به انتقاد از نژادپرستی در ایالات متحده پرداخت و از شهروندان کشورش خواست تا با وحدت در کنار هم در مقابل انزجار نژادی بایستند. وی گفت: مردم کانادا با وحشت و ترس شاهد ناآرامی‌ها در ایالات متحده هستند.

 به نوشته روزنامه گاردین،‌ شهر مینیاپولیس در ایالات متحده شاهد سومین شب اعتراضات در پی کشته شدن جورج فلوید، سیاهپوست بی‌سلاح بود؛ مردی به دست یک افسر پلیس سفیدپوست کشته شد.

جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا گفت:‌ بسیاری از کانادایی‌ها با پیشینه‌های متفاوت اوضاع در ایالات متحده را نظاره‌گر هستند. نژادپرستی علیه سیاهپوستان واقعی است و نه در ایالات متحده بلکه در کانادا هم شاهدش هستیم. ما می‌دانیم که مردم با تبعیضی سیستماتیک، تعصب ناخودآگاه و نژادپرستی ضد سیاهپوستان روبرو هستند. از کانادایی‌ها می‌خواهم تا با وحدت در کنار هم در مقابل انزجار نژادی باشند.

نخست وزیر کانادا مدت‌هاست درباره ضرورت مقابله با نژادپرستی صحبت می‌کند.

در همین حال، سخنگوی پلیس دیترویت امروز (شنبه) اعلام کرد در پی تیرندازی به سوی معترضان در این شهر یک تن کشته شد.

وی ادامه داد، این تیراندازی روز جمعه در ساعت ۲۳:۳۰ به وقت محلی و در پی رویارویی نیروهای پلیس و معترضان به قتل مرد سیاهپوست بی سلاح صورت گرفت. البته افسر پلیسی در این تیراندازی دست نداشته است.

این سخنگو ادامه داد: قربانی یک جوان ۱۹ ساله بود که در پی جراحات وارده در بیمارستان درگذشت. جزئیاتی درباره قربانی یا فردی که اقدام به تیراندازی در بین جمعیت کرد، وجود ندارد.

310311

کد خبر 1393733

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =