رسیدگی به هزار پرونده در تعزیرات حکومتی قزوین

مدیر کل تعزیرات حکومتی قزوین گفت: تا پایان اردیبهشت ماه امسال همزمان با برگزاری طرح ضیافت ماه مبارک رمضان، به بیش از هزار پرونده متخلفان اقتصادی در تعزیرات حکومتی استان رسیدگی شده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ هوشنگ محمدی، مدیر کل  تعزیرات حکومتی قزوین درخصوص عملکرد این دستگاه تا پایان اردیبهشت ماه سال جاری گفت: دراین مدت تعداد  ۸۴۴فقره پرونده  در حوزه کالا و خدمات،۱۰۲پرونده در بخش قاچاق کالا و ارز و۹۸پرونده مربوط به بهداشت، دارو و درمان رسیدگی شده است.
او افزود: بیشترین تخلفات در بخش صنفی استان مربوط به عدم درج قیمت، گران فروشی، عدم صدور و ارایه  فاکتور و کم فروشی اعلام کرد.
مدیر کل تعزیرات حکومتی قزوین اظهارکرد: عدم درج قیمت یکی از تخلفات مهم صنفی است که متاسفانه پس از سال ها هنوز نتوانسته ایم این فرهنگ را در بین اصناف جا بیاندازیم به طوری که در بازرسی های انجام شده بیش از ۹۰درصد اصناف خود را به انجام این کار ملزم ندانسته بودند.
او تصریح کرد: درج قیمت در واحدهای صنفی یکی از حقوق مسلم شهروندان است و برای رعایت این حقوق ما پویشی به نام " بدون قیمت نخریم" راه اندازی کرده ایم که امیدواریم مورد توجه مردم قرار گرفته و با مشارکت در این پویش بتوانیم این تخلف صنفی را تا حد زیادی کاهش دهیم.
محمدی ادامه داد: بیشترین تخلفات در حوزه قاچاق کالا و ارز مربوط به سوخت و حلال های صنعتی، ماینر و دخانیات بوده و پس از آن پوشاک قرار دارد.
مبلغ ریالی محکومیت متخلفان تا پایان اردیبهشت ماه امسال بیش از ۱۷۳میلیارد و ۵۷۵ میلیون ریال بوده است.
مدیر کل تعزیرات حکومتی استان ضمن اشاره به استمرار گشت های مشترک سیار این اداره کل با دستگاههای نظارتی ذیربط در خصوص طرح ملی مقابله با کرونا و کالاهای اساسی، نسبت به هرگونه تخلف صنفی در حوزه صلاحیت های تعزیرات حکومتی هشدار داد و تصریح کرد: وظیفه ذاتی تعزیرات حکومتی رسیدگی به تخلفات در محکمه است و در بحث نظارت ها جهت صیانت از حقوق شهروندان ورود می کنیم و به شکایات  سریعا رسیدگی می‌شود.

48

کد خبر 1393780

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =