تشکیل ۴۰۰ پرونده تخلف صنفی استان سمنان در طرح نظارتی ماه رمضان امسال

معاون نظارت ، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان از تشکیل بیش از ۴۰۰ پرونده تخلف صنفی در طرح نظارتی ماه مبارک رمضان در سال جاری خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین  استان سمنان ، مهدی یحیایی با اعلام این خبر گفت ، در آستانه ماه مبارک رمضان و افزایش تقاضا برای مواد غذایی به ویژه اقلام لبنی ، پروتئینی ، برنج ، روغن ، قند و شکر ، خرما و میوه ، طرح نظارت و بازرسی بازار ویژه ماه مبارک رمضان از ابتدای ماه مبارک آغاز و تا پایان ماه رمضان ادامه داشت که در این مدت تعداد پنج هزار و ۴۵۰ فقره بازرسی انجام گردیده است.
وی در ادامه افزود : در این بازرسی ها که توسط بازرسان و کارشناسان نظارت و بازرسی سازمان صنعت ، معدن و تجارت و اتاق های اصناف شهرستانها از واحدهای صنفی استان انجام و بر بازار نظارت و گروه های کالایی پرمصرف را به صورت مستمر و روزانه مورد پایش قرار داده اند تعداد ۵۰۶ مورد تخلف صنفی ثبت و ۴۰۵ پرونده تخلف تشکیل شده است.
معاون نظارت ، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان اذعان داشت: این تخلفات اعم از گرانفروشی، کم فروشی، عدم درج قیمت و نصب نرخنامه ، عدم ارائه فاکتور و غیره به ارزش ریالی بالغ بر سه میلیارد ریال کشف که جهت بررسی و صدور رأی به تعزیرات حکومتی ارجاع شده است.
وی اضافه کرد: همچنین در این مدت تعداد ۱۹۰ مورد شکایت مردمی به سامانه رسیدگی به شکایات مردمی (ستاد خبری) سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اعلام شده است که توسط بازرسان و کارشناسان این اداره رسیدگی و بررسی شده است.
مهدی یحیایی تأکید کرد: هم استانی ها می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف از سوی واحدهای صنفی، مراتب را با شماره تلفن گویا ۱۲۴ سامانه ستاد خبری سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گزارش کنند.

۴۸

کد خبر 1393804

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =