برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی دارای برکات معنوی است

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری سمنان برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی را دارای برکات معنوی دانست و گفت:برگزاری این جشنواره موجب ترویج فرهنگ رضوی و سیره ائمه اطهار (ع) می شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین  استان سمنان، ایرج کارخایی، مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری سمنان در گفتگویی ضمن بیان اینکه کتاب جلوه مشهود فرهنگ، خرد و تعالی بشری است بیان داشت: مردان بزرگ تاریخ از طریق کتاب ماندگار شده و روابط و تعاملات بشری در پرتو کتاب رونق می‌گیرد.
وی با اشاره به این مطلب که کتاب و کتاب‌خوانی نقش مهمی در تعالی و رشد بالندگی جامعه دارد، افزود: این مهم باید در فرهنگ اجتماعی ما بیش‌ازپیش پررنگ شود و به‌عنوان یکی نیاز مهم همواره موردتوجه باشد.
کارخایی با تأکید بر اینکه یکی از دغدغه‌های بشر همواره در طول تاریخ این بوده است که به آگاهی‌های جدیدی دست پیدا کند اظهار داشت: دانستن و یادگرفتن از ویژگی‌های فطری آدمی است و خداوند این ویژگی تعالی خواهی را در وجود انسان نهاده است که قطعاً یکی از مهم‌ترین امکاناتی که می‌تواند به افزایش آگاهی ما کمک کند کتاب است.
وی با اشاره به این مطلب که جشنواره رضوی دارای اهمیت فراوانی است عنوان کرد: نوجوان آینده‌سازان مملکت ما هستند و با شرکت در جشنواره رضوی با سیره اهل‌بیت آشنا می‌شوند و این سبب وصل شدن آن‌ها به دریای معرفت اهل‌بیت خواهد شد.
مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری سمنان ضمن قدردانی از دست اندرکان برگزاری دهمین جشنواره کتاب‌خوانی رضوی از مردم خواست در این جشنواره شرکت نمایند.

46

کد خبر 1393814

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =