سه هزار بسته معیشتی بین خانواده‌های نیازمند زندانیان خوزستان توزیع شد

ایرنا نوشت : مدیرکل زندان‌های خوزستان گفت: سه هزار بسته معیشتی و حمایتی در اجرای رزمایش مواسات و کمک مومنانه، بین خانواده‌های زندانیان نیازمند استان توزیع شد.

 علیرضا بابایی روز شنبه در آیین توزیع بسته‌های معیشتی در اهواز افزود:تهیه و توزیع بسته های معیشتی و حمایتی به ارزش ۱۴میلیارد ریال با همکاری و مشارکت انجمن‌های حمایت از زندانیان ، کمیته امداد امام و خیرین انجام شد.
وی گفت:در ماه‌های اخیر با پدیده و بیماری منحوس کرونا در جامعه رو به رو هستیم که شرایط زندگی مردم را دچار مشکل کرده این مشکلات برای خانواده های زندانیان افزون‌تراز سایرقشرهای جامعه است زیرا در نبود سرپرست ، مشکلات آنها به‌خصوص در حوزه معاش و تامین مایحتاج زندگی بیشتر می‌شود.
مدیرکل زندانهای خوزستان اظهار داشت:اگرچه در ماه‌های اخیربا شیوع کرونا ، شرایط اجتماعی و روال عادی زندگی را در بخش‌های مختلف جامعه تحت تأثیر قرار گرفته اما مردم مومن و همیشه در صحنه و همچنین نیکوکاران و خیرین از این مشکل نیز سرفراز بیرون آمدند و جلوه هایی از انفاق و نوع دوستی را رقم زدند و مستمندان و جامعه را تنها نگذاشتند.
بابایی با اشاره به اینکه خانواده‌های زندانیان در معرض انواع آسیب‌های اجتماعی، فرهنگی، روانی و اقتصادی قرار دارند افزود: بی شک اکثر خانواده‌های زندانیان هیچ نقشی در ارتکاب جرم ازسوی فرد بزهکار ندارند اما حقیقت تلخ این است که این خانواده‌ها  در زمره نخستین قربانیان جرم و جنایت در جامعه محسوب می‌شوند.
وی افزود: بر اساس تحقیقات ، بیشتر این  خانواده‌ها بی‌بضاعت و در نبود سرپرست خانواده و نان آور خود ، نیازمند حمایت مبرم در ابعاد مختلف هستند ؛هرچند سازمان‌ها و نهادهای حمایتی درحد بضاعت خود ، این خانواده‌ها را زیرپوشش قرار داده یا از خدمات حمایتی خود برخوردار می‌کنند اما این کمک‌ها بخش کوچکی از نیازهای آنان را پوشش می‌دهد و این خانواده‌ها در معرض آسیب‌های مختلف قرار دارند و حتی در اغلب موارد در تامین حداقل نیازهای زندگی  دچار بحران های جدی هستند.
شیوع ویروس کرونا همه بخش‌های اقتصادی ، اجتماعی ، فرهنگی و گردشگری خوزستان را تحت تاثیر قرار داده ولی بیشترین آسیب‌ها متوجه کارگران روزمزد ، اصناف و واحدهای کوچک اقتصادی بوده است.پ

46

کد خبر 1393901

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =